Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli. Grupa SPEED pojawi się również na drogach Gorlickiego?

  • 30.07.2019, 10:44
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli. Grupa SPEED pojawi się również na drogach Gorlickiego? Foto: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie
W niedzielny wieczór (28 lipca) mundurowi z gorlickiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę motocykla, który pomimo jasnych sygnałów policjantów pojechał dalej. Funkcjonariusze ruszyli w pościg.

Niestety po kilkunastu kilometrach policjanci musieli zaprzestać pościgu, ze względu na bezpieczeństwo innych użytkowników drogi, jednak poszukiwania kierowcy motocykla trwają nadal.

Przypomnijmy, że od 1 czerwca 2017 roku niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem.

Zgodnie z treścią art. 178b Kodeksu Karnego:

Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach poinformował nas jednocześnie, że również na drogach Gorlickiego mogą pojawić się policjanci z grupy SPEED z różnych komend w obrębie garnizonu. U nas będą to mundurowi na przykład z Nowego Sącza czy Tarnowa.

Formacja SPEED walczy z kierowcami, którzy nadmiernie przekraczają prędkość i docelowo ma przeciwdziałać agresywnym zachowaniom na drodze.

Pierwsza grupa specjalna SPEED powstała w stołecznym wydziale ruchu drogowego w październiku 2018 roku. Od początku jej funkcjonowania policjanci stołecznego zespołu SPEED ujawnili ponad 12 tys. wykroczeń, z czego ponad 11 tys. dotyczyło przekroczeń prędkości. Dzięki prowadzonym działaniom odebrano 2,4 tys. praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h.

Źródło info: KPP w Gorlicach/auto-swiat.pl

Tomasz Stasiowski

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aga
Aga 31.07.2019, 20:02
Pewnie znowu jakiś Mruk.
Adam
Adam 30.07.2019, 19:54
Niech z tych speed z Tarnowa czy Nowego Sącza w Bieczu się pokażą? Jak jest pogoda to na tych motorach jadą jak szalency. A autami też są nie lepsi. Tu na ul Przedmieście Dolne na podwójnej ciągłej wyprzedzają.
Kościuszki.
Kościuszki. 30.07.2019, 18:42
KTO DOŁKI POD KIM KOPIE SAM W NIE WPADA.
Bolek
Bolek 30.07.2019, 15:34
a zajmie się ktoś dociskającymi do oporu manetki gazu w tych motocyklach, co słychać pod wieczór jak "dają w palnik"? Krakowska, Okulickiego, Stróżowska ? Zresztą w osobówkach to samo- pozakładane "rynny" i więcej to robi hałasu niż to warte. LOL
Łucja
Łucja 31.07.2019, 12:03
Podobnie na ul. Kościuszki. To jest nie do zniesienia. Totalna samowola i bezkarność.
Polak
Polak 30.07.2019, 16:28

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.


Pozostałe