Godzina „W” – zawyją syreny!

  • 31.07.2019, 10:32
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Godzina „W” – zawyją syreny! Foto: www.1944.pl
Jutro (1 sierpnia) o godz. 17 zostaną uruchomione syreny alarmowe.

W związku z treningiem systemu ostrzegania oraz celem jednoczesnego upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, jutro (1 sierpnia) o godz. 17 zostaną uruchomione syreny alarmowe (odwołanie alarmu – dźwięk ciągły syreny przez okres trzech minut).

Włączenie syren będzie symbolicznym uhonorowaniem poświęcenia i walki żołnierzy Armii Krajowej.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Całe Zawodzie
Całe Zawodzie 31.07.2019, 17:27

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Wieś
Wieś 31.07.2019, 11:43
Nigdy jakakolwiek walka w obronie Ojczyzny czy o jej niepodległość nie jest zmarnowana. Jeśli czcimy Powstanie jako coś dobrego i chwalebnego, to nie możemy jednocześnie obwiniać dowódców że go wywołali bo bez ich decyzji nie byłoby Powstania , które tak chwalimy, że było bohaterskie i to już jest brak logiki w myśleniu
Zdrowy Rozsądek
Zdrowy Rozsądek 31.07.2019, 15:01
Kompletna bzdura. Ale niestety w Polsce istnieje ten kult porażek. Czcimy wybuch wojny, Powstanie Warszawskie i inne porażki. Chwała bohaterom, bo ginęli za ojczyznę! Ale nie bójmy się mówić prawdy i nie zakłamujmy rzeczywistości i historii. Jest wiele kontrowersji dotyczących decyzji o wybuchu powstania, np. że rozkaz został wydany bez zgody rządu w Londynie...

I najważniejsze. Konsekwencją powstania była śmierć mnóstwa zdolnych, młodych osób, elity oraz całkowite zrównanie z ziemią Warszawy...to chyba za duża cena.

Chwała bohaterom!
tralala
tralala 31.07.2019, 11:21
Chwała bohaterom! Ale hańba dowództwu, które wysłało na pewną śmierć kwiat młodzieży, inteligencji, mieszkańców Warszawy. Tych ludzi po wojnie bardzo brakowało. I brakuje po dziś dzień.

Pozostałe