MEDYK - Bezpłatna szkoła medyczna dla dorosłych w Gorlicach
MEDYK - Bezpłatna szkoła medyczna dla dorosłych w Gorlicach
MEDYK - Bezpłatna szkoła medyczna dla dorosłych w Gorlicach

Wybierz historyczne postacie na niepodległościowy mural! Zagłosuj w ankiecie.

  • 02.08.2019, 13:55
  • Żródło: www.gorlice.pl
Podziel się:
Oceń:
Wybierz historyczne postacie na niepodległościowy mural! Zagłosuj w ankiecie.
W tym roku przy ul. hm. Marii Rydarowskiej powstanie okolicznościowy mural, który ukaże gorlicką drogę do niepodległości. Zależy nam na tym, aby mieszkańcy naszego miasta mieli wpływ na jego kształt, dlatego prosimy o wskazanie, które postacie związane z historią Polski i Gorlic powinny znaleźć się na tworzonej grafice.

Mural powstanie w ramach projektu „Gorlice 19-19. Wiwat Niepodległa!”, który uzyskał dofinansowanie z Programu „Niepodległa”.

Zwracamy się z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety, która znajduje się w poniższym linku. Należy wskazać max. trzy postacie, które Państwa zdaniem powinny znaleźć się na niepodległościowym muralu.

ANKIETA - kliknij

Postacie do wyboru:

  • Dersław I Karwacjan - założyciel Gorlic
  • Władysław Jagiełło - król Polski, przeniósł Gorlice z prawa polskiego na prawo niemieckie
  • Ignacy Łukasiewicz - farmaceuta, wynalazca, twórca światowego przemysłu naftowego
  • Władysław Długosz - senator, Honorowy Obywatel Gorlic, pionier rozwoju przemysłu naftowego
  • Wojciech Biechoński - burmistrz Gorlic, założyciel m.in. Parku Miejskiego
  • ks. Bronisław Świeykowski - Honorowy Obywatel Gorlic, bohaterski burmistrz Gorlic w czasie I wojny światowej
Źródło: www.gorlice.pl

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

psychologgorlice.pl
psychologgorlice.pl 05.08.2019, 09:36
Czy Aleksander hr. Skrzyński celowo jest pomijany przy tego typu upamiętnieniach ?? Premier Polski w XX-leciu między wojennym i wybitny minister spraw zagranicznych.
Pawel
Pawel 05.08.2019, 07:07
Wojciech Biechoński - tyle pokoleń wychowało się w tym parku miejskim, że uważam za najbardziej trafioną inwestycje naszego miasta w ten park.
tomi
tomi 03.08.2019, 21:17
Rafał Kukla w podzięce za zaje.... ścieżki rowerowe prowadzące do donikąd...
PP
PP 05.08.2019, 14:37
Oraz liczne drogi, objazdy, obwodnice, łączniki z autostradą i likwidacja korków w mieście nad Ropą ;)
T
T 03.08.2019, 19:08
Zdecydowanie Długosz. Z tej okazji i na tym terenie - nikt nie ma większych zasług od niego.
Lizanie mięśnia
Lizanie mięśnia 02.08.2019, 23:59
Ignacy, koniec kropka!!!
ZBYSZKO
ZBYSZKO 02.08.2019, 22:42
najlepsze by było BAŁBAŁA i MARECZEK
Gruby
Gruby 02.08.2019, 22:17
Ignacy juz ma swoj mutal
Swój
Swój 02.08.2019, 21:20
Ja bym proponował - Franciszek Józef I — z Bożej łaski cesarz Austrii, apostolski król Węgier, król Czech, Dalmacji, Chorwacji, Slawonii, Galicji, Lodomerii i Ilyrii, król Jerozolimy etc, etc... Bo mamy mu za co dziękować
T
T 03.08.2019, 19:09
A on nam i to bardziej.
artur
artur 02.08.2019, 16:43
,,GORLICE - wolne od lgbt''!!!
Wera
Wera 03.08.2019, 14:26
na szczęście nie wolne
To ja
To ja 02.08.2019, 16:14
Fajnie że takie pomysł sie pojawił .
Ja zadam pytanie . Kiedy zostanie zagospodarowany ''mur'' na ul.Legionów ?
Przeciesz to też jest doskonałe miejsce na takie pomysły jak w tym artykule . Dodam również że na ulicy Legionów jest większe natężenie ruchu i więcej osób mogło by zobaczyć takie murale .
O zagospodarowaniu tej górki pod zegarem pisałem już kiedyś i mam nadzieje że w mózgach naszych radnych bezradny zrodził się w bólach jakiś konkretny pomysł na jej zagospodarowanie lub co lepsze niechaj lepiej zapytaja o to nas , mieszkańców .
jann
jann 02.08.2019, 15:16
czemu nie ma kogoś z pisu??jarosława,barbary
~~~~ja
~~~~ja 03.08.2019, 08:24

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

aa
aa 02.08.2019, 15:27
I już jad platformerski
diXI