Sprawca zdarzenia z Ptaszkowej zatrzymany w Gorlicach

  • 06.08.2019, 12:23
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Sprawca zdarzenia z Ptaszkowej zatrzymany w Gorlicach
W niedzielę (4 sierpnia) około godz. 15.30 w Ptaszkowej (gmina Grybów) doszło do zdarzenia z udziałem trzech samochodów osobowych, w wyniku którego siedem osób trafiło do szpitala.

Z ustaleń policjantów wynika, że 63-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Mercedes, jadąc od strony Nowego Sącza, nie zachował należytych środków ostrożności i wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. W efekcie kierowca jadącego z naprzeciwka samochodu marki Volkswagen, by uniknąć czołowego zderzenia z mercedesem, wykonał gwałtowny manewr, po czym jego pojazd wpadł w poślizg i uderzył w samochód marki Toyota. Następnie volkswagen uderzył w barierę energochłonną, po czym dachował i spadł ze skarpy – informuje nas Aneta Izworska, z Zespolu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Kierowcy pojazdów uczestniczących w kolizji byli trzeźwi. W wyniku tego zdarzenia siedem osób zostało przetransportowanych do szpitala w Nowym Sączu.

Kierujący mercedesem odjechał z miejsca zdarzenia. W wyniku czynności podjętych przez policjantów sprawca kolizji został ustalony, a jego pojazd zatrzymany na terenie powiatu gorlickiego przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Następnie sądeccy policjanci przeprowadzili z 63-latkiem dalsze czynności w związku z kolizją w Ptaszkowej – dodaje Aneta Izworska.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym (art. 86 § 1 Kodeksu wykroczeń) policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie kierującego mercedesem.

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (5)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Opos
Opos 18.08.2019, 10:08
Nasze Sady sa poblazlikwe i wyroki prawie zawsze z dolnej granicy.
Piotr
Piotr 07.08.2019, 12:01
Dopuki nie nastąpi zmiana klasyfikacji prawnej ,która traktowałaby jazdę po pijaku oraz łamanie przepisów ruchu drogowego jako usiłowanie zabójstwa,to dalej będziemy mieli do czynienia z przypadkami pozbawiania życia,okaleczania bogu ducha winnych
uczestników ruchu drogowego przez pospolitych drogowych bandytów
kierowca
kierowca 07.08.2019, 22:56
Dopóki...

Pozostałe