Zbrodnia we Florynce. Stefan W. usłyszał zarzuty i trafił do więziennego szpitala.

  • 06.08.2019, 09:32
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Zbrodnia we Florynce. Stefan W. usłyszał zarzuty i trafił do więziennego szpitala. Foto: grybow24.pl
O makabrycznej zbrodni, która wydarzyła się ponad tydzień temu we Florynce, mówi cała Polska. Z kolei o tym, co działo się z podejrzanym po zatrzymaniu, powiedział dla nas Tadeusz Cebo, szef Prokuratury Rejonowej w Gorlicach, która wyjaśnia sprawę.

O zdarzeniu pisaliśmy już TUTAJ.

W ostatnią sobotę (3 sierpnia) do budynku Sądu Rejonowego w Gorlicach został doprowadzony Stefan W, który na przesłuchanie trafił z oddziału psychiatrycznego gorlickiego szpitala, gdzie przebywał przez ostatnie dni. Został przywieziony w eskorcie policji, pod szczególnym nadzorem, i w kasku ochronnym, który miał zabezpieczyć go przed ewentualnym samookaleczeniem.

Podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań, do czego ma pełne prawo – mówi Tadeusz Cebo. I dodaje: Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa połączony ze spowodowaniem ciężkich obrażeń ciała.

W poniedziałek (29 lipca) Stefan W. zabił swoją 63-letnią matkę i poważnie ranił 78-letnią sąsiadkę. Prokurator określił stan kobiety, którą nożyczkami okaleczył Stefan W., na niejednoznaczny.

Grozi mu dożywocie, ale póki co trafił do więziennego szpitala, gdzie tymczasowo został aresztowany. Zbadają go teraz biegli lekarze psychiatrzy, którzy zadecydują o jego losie w najbliższym czasie.

Więcej zdjęć grybow24.pl

Barbara Ćmiech

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zoo
zoo 07.08.2019, 21:05
Sprawa ucichnie to podadzą mu tradycyjnie Pawulon. Bo nie będzie żył na koszt społeczeństwa logiczne.
Kat olok
Kat olok 06.08.2019, 15:39
Gdzie to jest więzienny oddział szpitalny?

Pozostałe