Był gaz w Sękowej. Teraz ropa w Ropicy? AKTUALIZACJA

  • 06.08.2019, 18:31
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Był gaz w Sękowej. Teraz ropa w Ropicy? AKTUALIZACJA
Dzisiejszego (6 sierpnia) popołudnia straż pożarna otrzymała zgłoszenie od jednego z mieszkańców Ropicy Górnej o ciemnej substancji, która wpływa do rzeki Sękówki.

Dwa zastępy strażaków z Gorlic oraz Ropicy Górnej udało się do wskazanego miejsca, by potwierdzić zgłoszenie.

Okazało się, że na wysokości pierwszego mostu na drodze wojewódzkiej w Ropicy Górnej, w odległości około 100 metrów od niego w kierunku Sękowej, spod kamienia wydobywa się substancja ropopochodna.

Substancja ta została zabezpieczona, a wyciek został odgrodzony od głównego nurtu rzeki.

Z tego, co się dowiedzieliśmy, do Ropicy Górnej zmierzają pracownicy Wyższego Urzędu Górniczego w Sanoku, którzy mają zbadać ten wyciek.

Nie ma żadnego zagrożenia dla przyrody oraz mieszkańców, utworzyliśmy tamę i zebraliśmy surówkę ropną z powierzchni wody – podkreślają strażacy. Wszystko jest pod kontrolą. Wkrótce na miejsce przyjedzie koparka, która wykona solidne zabezpieczenia.

AKTUALIZACJA (infor z KP PSP w Gorlicach)

Wczoraj na rzece Sękówce mieliśmy do czynienia z naturalnym wyciekiem ropy spod kamieni w korycie rzeki. Na miejscu byli zarówno przedstawiciele PGNiG, jak i WIOŚ, ale ponieważ był to mały wyciek, który nikomu, ani niczemu nie zagrażał, skończyło się na zebraniu substancji przez strażaków, a potem zneutralizowaniu pozostałości.

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (18)


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ks.
Ks. 07.08.2019, 19:59
Są dobre czasy bo Rządzi PIS a nie żadne Mruki.
Ewa
Ewa 07.08.2019, 11:55
Ropa się sama pcha do góry jak w Iraku, a nie ma się kto wziąć za wydobycie bo zapewne państwo polskie chciało by daniny do 90%. W takim wypadku każdy rezygnuje lepiej sprowadzić. Kto tu rządzi tym Krajem, tylko nie mówcie, że PIS bo oni to mają g...o do gadania.
BombelBi
BombelBi 07.08.2019, 10:36
Ale nie mądry chłop, a mógł zostaj szejkiem :D
o
o 07.08.2019, 07:27
poprawka: w Sanoku nie ma wyższego urzedu gorniczego (w katowicach) okregowy urzad co najwyzej z krakowa albo krosna, a z sanoka to z pgnig
Wibowit
Wibowit 06.08.2019, 21:43
i pewnie złoże zatamują zamiast wydobyć

Pozostałe