Żel intymny – czy rzeczywiście działa?

  • 07.08.2019, 15:23
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Żel intymny – czy rzeczywiście działa?
Mit czy hit – pewnie nie jeden stojący przed produktami powszechnie zwanymi lubkrykantami zastanawia się, czy faktycznie żele intymne posiadają tak dużo właściwości, jak się im przypisuje. Z drugiej strony, seks to odwieczna potrzeba fizjologiczna człowieka i kiedyś mimo braku markowych nawilżaczy stosunek płciowy dostarczał kochankom tak samo dużo wrażeń, jak dziś, więc po co przepłacać? Jak się okazuje na podstawie wyników różnorodnych badań medycznych, tytułowe żele intymne to nie tylko akcesoria urozmaicające grę wstępną, ale w pewnym sensie „środek leczniczy”.

Według zaleceń specjalistów

Ginekolodzy wskazują, żeby korzystać z dobrej jakości lubrykantów podczas każdego stosunku, a w szczególności zalecenie to tyczy się kobiet, u których pojawia się problem suchości pochwy. Odpowiednio dobrany żel intymny może zapewnić właściwe nawilżenie okolic narządów rodnych, a tym samym zmniejsza dyskomfort odczuwany na skutek nadmiernego tarcia. Nawet kilka kropel lukrykantu daje sposobność zupełnego wyzbycia się kłopotliwych otarć, czy podrażnienia. Żele gwarantują poślizg, a to przekłada się na silniejsze odczucia seksualne oraz większe odprężenie.

Bez rutyny

Wchodząc na stronę sklepu internetowego Venus proponującego bogaty wachlarz różnorodnych akcesoriów erotycznych, można natknąć się między innymi na szeroki zakres lubkrykantów. Klienci mogą przebierać wśród rozlicznych kategorii żeli intymnych – od rozgrzewających, przez stymulujące, nawilżające, na bazie silikonu, wody, smakowe, zapachowe, aż po ułatwiające zajście w ciążę. Zastosowanie „lecznicze” omawianych produktów to jedno, druga równie istotna kwestia wiążąca się z wykorzystaniem lubkrykantów w sypialni to uatrakcyjnienie życia płciowego partnerów. Eksperymentowanie z wielorakimi produktami o różnych aromatach, konsystencjach, czy przeznaczeniu stanowi skuteczny sposób na przełamanie łóżkowej rutyny i wprowadzenie nieco pikanterii. Wysokiej jakości lubkrykanty naprawdę potrafią rozpalić zmysły kochanków, zwiększając intensywność odczuwanych przez nich doznań. Ponadto stanowią one doskonały kosmetyk do seksu analnego, czy oralnego.

Tomasz Stasiowski


Pozostałe