Gwałtowna burza przetacza się przez powiat gorlicki. Co nas czeka do wieczora?

  • 07.08.2019, 15:52
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Gwałtowna burza przetacza się przez powiat gorlicki. Co nas czeka do wieczora?
Zgodnie z zapowiedziami synoptyków i ostrzeżeniami Instytutu Meteorologii dzisiejszego popołudnia w regionie grasuje gwałtowny front burzowy.

W Gorlicach spadł rzęsisty deszcz, jednak nie był on długotrwały i dość szybko po opadach wzeszło słońce.

Mniej szczęścia mają mieszkańcy gminy Biecz.

Już od wczesnych godzin popołudniowych druhowie z jednostki w Bieczu i w okolicy mają pełne ręce roboty. Wielu mieszkańców alarmuje o połamanych drzewach i konarach, które spadły na jezdnię i blokują przejazd pojazdom. W Binarowej gwałtowne podmuchy wiatru doprowadziły do uszkodzenia jednego z dachów na domu, spadające dachówki zostały rozrzucone po całej posesji.

W miejscowości Grudna Kępska porywisty wiatr doprowadził do powalenia drzewa na jezdnię, gdzie indziej spadające drzewo zahaczyło o linię energetyczną i doprowadziło do jej uszkodzenia, okoliczni mieszkańcy muszą liczyć się z przerwami w dostawie prądu.

Niestety z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa przez cały czas wysyłane są alerty o możliwości wystąpienia gwałtownych zjawisk meteorologicznych, prognozowanych na najbliższe godziny.

Jeśli posiadają Państwo inne zdjęcia obrazujące szkody po przejściu dzisiejszego frontu, przesyłajcie je nam, opublikujemy je pod artykułem.

Poniżej zdjęcie od naszego Czytelnika Kamila. Dziękujemy za przesłanie.

 

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe