Dwa zgłoszenia kradzieży jednego dnia – ponad 11 tys. złotych „zniknęło” z niezamkniętego domu i ponad 3 tys. złotych z konta

  • 12.08.2019, 12:33
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Dwa zgłoszenia kradzieży jednego dnia – ponad 11 tys. złotych „zniknęło” z niezamkniętego domu i ponad 3 tys. złotych z konta Foto: ilustracyjne
W piątek (9 sierpnia) mieszkanka Ropy złożyła zawiadomienie, że między 15 lipca a 9 sierpnia ktoś ukradł jej z domu 11 tysięcy złotych. Gorliczanin zgłosił natomiast, że z konta „zniknęło” mu ponad 3 tysiące złotych.

Mieszkanka Ropy przyznała, że nie wie dokładnie, kiedy doszło do kradzieży, ani kto mógł się jej dopuścić, ale najprawdopodobniej złodziej ukradł pieniądze z niezamkniętego mieszkania, wykorzystując nieuwagę domowników lub w chwili, gdy nie było ich w budynku. Co ciekawe pieniądze były „pochowane” w różnych częściach domu, więc złodziej najpewniej wiedział, gdzie ich szukać.

Natomiast gorliczaninowi nieznany sprawca wysłał link do „podrobionej” strony banku, przez który ten zalogował się na swoje konto, by zrobić przelew. W tym czasie złodziej wykonał dodatkową transakcję na ponad 3 tysiące złotych.

Policja wyjaśnia wszystkie okoliczności tych dwóch kradzieży i przestrzega mieszkańców przed wychodzeniem z domu bez uprzedniego zamknięcia i logowaniem się na konta bankowe za pośrednictwem nieznanych linków.

Źródło info: KPP w Gorlicach

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe