Basen w Wysowej nadal zamknięty. Siedmioletni budynek za ponad 10 mln złotych ma kłopoty techniczne.

  • 13.08.2019, 08:04
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Basen w Wysowej nadal zamknięty. Siedmioletni budynek za ponad 10 mln złotych ma kłopoty techniczne.
Od początku maja wysowski park wody jest zamknięty. W szycie sezonu turystów wita kartka przyklejona na drzwiach basenu o wyłączeniu obiektu z użytku do odwołania.

Inspektor Nadzoru Budowlanego ponad tydzień temu otrzymał wyniki ekspertyzy naprawczej, która została wykonana przez biegłego z zakresu budownictwa na zlecenie gminy i w porozumieniu z projektantem oraz wykonawcą obiektu.

Jedno jest pewne – nie grozi nam katastrofa budowlana – wyjaśnia Zbigniew Ludwin, wójt gminy Uście Gorlickie. I dodaje: Obiekt jest w na tyle dobrym stanie, że poprosiliśmy nadzór o jego warunkowe dopuszczenie do użytku, po wcześniejszym remoncie. Jeszcze dzisiaj spotkam się w tej sprawie z inspektorem – wyjaśnia Zbigniew Ludwin, wójt gminy Uście Gorlickie.

Na razie nie wiadomo, ile ów remont miałby kosztować, a wójt jest ostrożny w deklaracjach na ten temat.

Przypomnijmy, że to gmina, jako właściciel basenu, zadecydowała o jego zamknięciu, uzasadniając swoją decyzję koniecznością wykonania szeregu czynności w celu kompleksowej oceny stanu technicznego obiektu.

Kto zawinił? Ciężko dzisiaj wyrokować, ale jeśli problemy są natury technicznej, a w obiekcie konieczny jest remont, to odpowiedź nasuwa się sama.

Barbara Ćmiech

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kolega
kolega 17.08.2019, 11:13
Lepiej zapytać dla kogo ten obiekt jest przygotowywany do sprzedaży. Tajemnicą poliszynela jest, że Gmina nie ma pieniędzy na żadne inwestycje. Basen pewnie przynosi same straty. Okres ochrony już dawno minął. Trzeba zrobić optymalizację i przyciąć koszty obsługi tego obiektu.
Obserwujący
Obserwujący 15.08.2019, 01:08
Projektował kto projektował .....firma wybrana w przetargu najtańsza albo znając tutejsze życie ktoś ze znajomych aby pieniądze poszły we właściwe ręce , było ich dużo porozdzielali sobie towarzystwo wzajemnej adoracji a sam budek odstawili ładny od puch bez potrzebnej funkcjonalności bo przecież na "szampana " i wstęgę by brakło a teraz ....wiadomo ....
Jan 00
Jan 00 14.08.2019, 10:30
A co wójt, były przewodniczący rady gminy ma do powiedzenia w sprawie wykonawstwa i odbioru basenu przed przecięciem wstęgi 7 lat temu?
Swój
Swój 13.08.2019, 11:40
Siedem lat i już remont. Żenada... Czy jest gdzieś do wglądu owa ekspertyza, czy zaginęła albo zaginie...
Lekko wtajemniczony
Lekko wtajemniczony 13.08.2019, 09:23
Nikt poza projektantem nie powinien za to beknąć! Co za d**** projektuje drewno na suficie obiektu w ktorym nonstop paruje i skrapla się woda w dodatku zawierająca substancje chlorowe czy inne związki...?? To musiało kiedyś zacząć sie sypać bez względu na to ile pracy w to włożono i jakie koszty poniesiono! Bo przecież to nie mogły być zwykłe bele czy deski... Szkoda tylko teraz i wykonawcy i Inspektora którzy muszą się teraz z tym problemem borykać...
jan
jan 17.08.2019, 19:29
Ale z tego co wiem to nie ugina się dach tylko miska basenowa, a tam raczej żadnego drewna nie ma.
tralala
tralala 13.08.2019, 20:52
Ciekawe, czy projektował to budowlaniec, czy architekt? Z doświadczenia wiem, że zagadnienia fizyki budowli na architekturze są traktowane po macoszemu. Potem, jak trzeba zaprojektować obiekt pod kątem wymagań wilgotnościowych czy energeytcznych, to jest problem, bo po prostu tej wiedzy na architekturze jest za mało, o ile wogóle jest.

Pozostałe