Kolejne BLIKowe oszustwo. Niestety skuteczne.

  • 13.08.2019, 15:38
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Kolejne BLIKowe oszustwo. Niestety skuteczne. Fot. ilustracyjne/FORUM
Mundurowi dostali zawiadomienie o oszustwie przy użyciu kodu do aplikacji BLIK. W tle znowu pojawia się włamanie na portal społecznościowy i prośba o udzielenie pomocy finansowej.

Nieznana osoba poprzez Internet przejęła profil zgłaszającej i jej męża na portalu społecznościowym Facebook i wystawiła, podszywając się pod nią, prośbę o udzielenie pomocy finansowej – relacjonuje aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Oszust w ogłoszeniu zawarł nawet kwotę pożyczki  – chodziło dokładnie o 1000 złotych.

Niestety, zanim zgłaszająca zorientowała się, że ktoś się pod nią podszywa, jeden z mieszkańców naszego powiatu dał się oszukać i stracił pieniądze – dodaje rzecznik.

Najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem jest zatelefonowanie do tej osoby i zweryfikowanie jej tożsamości, np. poprzez zadanie pytania, na które tylko Wy znacie odpowiedź.

Jeśli natomiast to z Twojego konta wysłano takie wiadomości, natychmiast zmień hasła i ostrzeż wszystkie potencjalne ofiary oszustów. Twoja szybka reakcja może uratować oszczędności Twoich bliskich i znajomych.

Każdą, nawet nieudaną próbę oszustwa należy zgłosić policji.

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jann
jann 14.08.2019, 08:21
jak chce sie byc na topie to trzeba odpokutowac,jakby nie był polskiej waluty,gotówki,przelewów z banku itp
MD
MD 13.08.2019, 18:28
Pewnie mieli hasło do fejsbuka pokroju 1234
KtoŚ
KtoŚ 13.08.2019, 18:09
Szwagierce dzisiaj włamali sie na konto i pisali do wszystkich... cale szczęście zareagowała szybko i nikt nie stracił... zgłosiła sprawę na policji w bobowej to oni nie wiedzieli co to blik hahaha

Pozostałe