BLIKowi złodzieje wracają jak bumerang

  • 14.08.2019, 11:09
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

BLIKowi złodzieje wracają jak bumerang Foto: policja.gov.pl
Kolejny dzień przyniósł kolejne zgłoszenie dotyczące prób oszustwa przy użyciu kodu do aplikacji BLIK, a także od osoby, która dała się naciągnąć złodziejowi.

Mieszkanka Ropy zawiadomiła mundurowych, że została oszukana przez nieznanego sprawcę, w ten sposób, że dostała wiadomość na Messengerze od sąsiadki, której ktoś włamał się na komunikator, z prośbą o pożyczkę na zakupy. Niczego nieświadoma udostępniła kod BLIK na 500 złotych.

Kolejne zgłoszenie dotyczyło przełamania zabezpieczeń i uzyskania dostępu przez nieznaną osobę do komunikatora Messenger i rozsyłania próśb do znajomych zgłaszającej o pożyczki.

Apelujemy do osób, które na co dzień korzystają z różnych komunikatorów bądź portali o rozwagę. W przypadku otrzymania od znajomych tego typu wiadomości weryfikujmy ich treść z wysyłającym ją nadawcą. Nawiążmy kontakt w innej formie niż komunikator, np. poprzez rozmowę telefoniczną, spotkanie. Sprawcy często działają krótkotrwałe i w danej chwili, będąc np. przy bankomacie. W przypadku chęci weryfikacji przez nas wiadomości zazwyczaj nie odpowiadają – podkreśla aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Źródło info: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gorlicki
Gorlicki 14.08.2019, 23:48
Moment, jak to jest z tym blikiem? Ja w swoim banku i aplikacji tego banku MUSZĘ potwierdzić w aplikacji płatność. Widzę jaka jest kwota, sprawdzam ze stanem faktycznym (np. czy kwota w bliku zgadza się z tym, co mam w sklepie internetowym) i dopiero akceptuje płatność. Czy banki tychże ofiar ich nie chronią, czy ofiary bezmyślnie akceptują transakcje?

Pozostałe