Kronika policyjna. Wypadek z udziałem rowerzysty i kierowcy na podwójnym gazie.

  • 16.08.2019, 09:47
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Kronika policyjna. Wypadek z udziałem rowerzysty i kierowcy na podwójnym gazie. Foto: ilustracyjne/pixabay.com
Wczorajszy dzień (15 sierpnia) upłyną na drogach Gorlickiego spokojnie, ale nie obyło się bez zdarzeń.

Tuż przed godz. 11 mundurowi dostali zgłoszenie o stłuczce w Rożnowicach, w której poszkodowany został rowerzysta.

Kierowca volkswagena skręcając w prawo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który z impetem wjechał w osobówkę. Mężczyzna został zabrany do gorlickiego szpitala. Wydarzenie to zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy, dlatego czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Bieczu – mówi aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Niemalże w tym samym czasie w Moszczenicy na ulicy Gorlickiej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę peugeota. Mieszkaniec tejże miejscowości wsiadł za kółko, mając w organizmie 1,6 promila alkoholu, a ponadto nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

Po wykonaniu czynności policyjnych mężczyzna został zwolniony do domu, za jazdę na podwójnym gazie i brak prawa jazdy odpowie przed sądem.

Natomiast o godz. 1 na ulicy Skrzyńskich w Gorlicach kierowca volkswagena nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go samochodu i najechał na tył audi. Mieszkaniec Kobylanki, który prowadził volkswagena, był nietrzeźwy – „wydmuchał” prawie dwa promile, za co również odpowie przed sądem.

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe