Andrzej GUT-MOSTOWY - Kandydat na Posła RP
Andrzej GUT-MOSTOWY - Kandydat na Posła RP
Andrzej GUT-MOSTOWY - Kandydat na Posła RP

Pojawienie się strefy przeznaczonej dla rowerzystów zaskoczyło wszystkich.

  • 22.08.2019, 15:16
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Oceń:
Pojawienie się strefy przeznaczonej dla rowerzystów zaskoczyło wszystkich.
Od dzisiejszego poranka pracownicy służb miejskich zajmowali się malowaniem nowych znaków poziomych na chodniku wzdłuż ul. Bieckiej.

Informują one o tym, że część szerokości traktu pieszego od teraz będzie stanowiło drogę dla rowerzystów.

Co oznacza pojawienie się takiego oznakowania?

Pozioma linia rozdzielająca chodnik na dwie części oznacza, że jedna część ciągu jest przeznaczona dla rowerzystów, druga zaś dla pieszych.

Ruch pieszych i rowerzystów odbywa się odpowiednio po stronach drogi wskazanych na znaku. Pieszy, chcąc przejść przez strefę wyznaczoną dla rowerów, musi zachować ostrożność i jest traktowany przez prawo, tak jakby przechodził przez jezdnię.

Rowerzysta musi poruszać się z prędkością bezpieczną - informuje rzecznik gorlickich mundurowych aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek.

 

Ta zaskakująca operacja przystosowania chodnika do możliwości poruszania się rowerem nie dotarła jednak do świadomości wielu. Znaki poziome zostały przez nich zignorowane, a pojazdy zastawiły całą szerokość strefy.

Jeden z naszych Czytelników, p. Marcin przesłał nam zdjęcie potwierdzające tę sytuację z ul. Bieckiej.

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (13)


Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

aa
aa 24.08.2019, 16:20
Najlepszy to jest przejazd rowerowy na wprost drzewa
rowerzysta
rowerzysta 24.08.2019, 15:14
Mam nadzieję, że to już koniec pomysłów Urzędu Miejskiego w kwestii "ścieżek rowerowych" - ew. może warto byłoby skonsultować je z kimś, kto na co dzień porusza się na rowerze.
Miszcz
Miszcz 24.08.2019, 07:30
I tym sposobem jakiś kolejny ważniak odtrąbi, ze w Gorlicach podwojono ilość ścieżek rowerowych! Można to już było zrobić lata świetlne temu
Andrzej
Andrzej 24.08.2019, 09:17
Za Burmistrza Kochana spotkałem radną Maje i mówiłem jej o tym , ale nie była za bardzo tym prostym zagadnieniem zainteresowana ...Dzisiaj to nawet mnie na ulicy nie poznaje ,,,
Mieszkam tu...
Mieszkam tu... 23.08.2019, 10:43
Wielki problem strefa dla rowerzystów ...A na ul. Wspólnej nie ma ani chodnika ani strefy dla rowerzystów..dzieci jeżdżą rowerami .chodzą do sklepu..nawet pobocze woła o pomstę do nieba..i nikt tym się nie interesuje ..samochody jak szalone jeżdżą nie tylko osobowe ale dostawcze do sklepu i ciężarowe..budowlane każdego dnia...dopiero jak się coś stanie wtedy będzie lament..
qwe
qwe 23.08.2019, 10:32
Linie namalowano
BEŻ ŻADNEJ WCZEŚNIEJSZEJ INFORMACJI , tak jak ktoś wczesniej napisał , najpierw ktoś zaparkował (tak jak od lat) a potem ktoś ładnie obrysował samochód białą linią :)
Uważam, że takie decyzje powinny być wcześniej przekazywane , przynajmniej lokalnym firmą mieszczącym się na ul Bieckiej. Oj jak ciężko to zrozumieć.
hh
hh 23.08.2019, 08:49
Ktoś może logicznie wytłumaczyć dlaczego nowy chodnik przy EC jest drogą rowerową jednokierunkową? Czy ktoś upadł na głowę? Od strony przejazdu kolejowego jest ustawiony znak zakaz wjazdu rowerów, od strony EC można na chodnik wjechać rowerem.
row
row 23.08.2019, 11:21
Teraz jest już odwrotnie. Zamieniono znaki miejscami. Wjechać można od strony przejazdu kolejowego, a nie można od strony EC.
~~~~ja
~~~~ja 23.08.2019, 05:59
Tak wytyczona ścieżka rowerowa ma raczej charakter symboliczny (tyle że samochody nie powinny tam stać)
Prawo o ruchu drogowym
"Ruch pieszych
Art. 11.
1 - 3 nieważne jeżeli chodzi o drogę rowerową
4. Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.
4a. nieważne jeżeli chodzi o drogę rowerową
5. Przepisów ust. 1–4a nie stosuje się w strefie zamieszkania. W strefie tej pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem."
Z tego wynika, że jedziesz rowerem a tu idzie całą szerokością grupa pieszych i to Ty musisz im ustąpić.
Misiu
Misiu 22.08.2019, 23:05
W każdy wtorek będzie tam cyrk na kółkach. Z resztą Zalewski już był ;)
Pieszy
Pieszy 22.08.2019, 23:03
Tylko czekać jak będą tam potrącenia pieszych!!!
Strażnik
Strażnik 22.08.2019, 22:42
Nie ma znaczenia, czy auta stały tam wcześniej niż pomalowano linię. Parkowanie na chodniku oddzielonym od jezdni pasem zieleni jest zabronione. Może nie wprost ale jest.
Strażnik strażnika
Strażnik strażnika 23.08.2019, 22:38
Strażniku, troszkę się dokształcić proponuję. Można parkować na chodniku bez względu na to czy jest on oddzielony od jezdni pasem zieleni czy nie, to nie ma żadnego znaczenia. Warunek jest natomiast taki że można parkować tylko dwoma kołami, więc w przypadku jezdni dwa koła na jezdni i dwa na chodniku a w przypadku pasa zieleni dwa koła na chodniku i dwa na zieleńcu.
Cris
Cris 22.08.2019, 22:38
Godzina 18.05 dziś. Wracam ta ścieżką do domu a tam na wysokości pewnej siłowni Pani parkuje samochód, jak gdyby nigdy nic na pasie rowerowym. Jadąc dalej scieżka przenosi się na drugą stronę jezdni a tam zaparkowane auta przy wjazdach do posesji całkowicie blokują przejazd. Witamy w rowerowej krainie...
Andrzej
Andrzej 23.08.2019, 10:20
Fakt ...Ci właściciele posesji całkiem odlecieli z tym stawianiem w poprzek ścieżki ( z wygody) ....trzeba ich do pionu postawić ...
Ja
Ja 22.08.2019, 22:00
Miasto sie rozwija ale szkoda ze brakuje parkingów...
Kierowca
Kierowca 24.08.2019, 10:10
Parkingi są tylko Janusz parkowania nie zapłaci za płatny parking i będzie szukał wszędzie aby tylko nie zapłacić. Wystarczy że przypomnę parking pod Kaufem. Pozdrawiam
xxx
xxx 22.08.2019, 21:06
od dawna tu jezdze rowerem
Andrzej
Andrzej 22.08.2019, 19:25
Zainteresować się też powinno tym odcinkiem od przychodni do ronda , bo wygląda to jak ziemia niczyja ...Swoją drogą nagrodę gorlickiego Nobla przyznałbym temu który opracuje połączenie rowerowe pod skrzyżowaniem na Zawodziu .., Byłaby to rzecz wielka dla bezpiecznego poruszania się rowerowymi ścieżkami ... Jest tutaj jakiś cwaniak ?!....
Rr
Rr 23.08.2019, 07:17
Na Zawodziu będzie nowe rondo/skrzyżowanie
jann
jann 23.08.2019, 10:55
to tylko przedwyborcze kolejne obietnice poseł barbary byle zagłosowac
Andrzej
Andrzej 23.08.2019, 10:39
... z pasem dla rowerów ?
JaSam
JaSam 22.08.2019, 18:20
Samochody stały tam od godziny 8 rano. Znaki od tak malowano ok 11. Brak jakiejkolwiek informacji że będą takie działania czynione spowodowalo że samochody zostały chwilowo uwiezione za swieza biala linia.
outw
outw 23.08.2019, 10:33
Niektórym cięzko jest to zrozumieć, najlepiej wiedzą Ci, którzy siedzieli w domu przed komputerem
Canabis1984
Canabis1984 22.08.2019, 18:13
Drodzy komentując, auta na załączonym zdjęciu zaparkowali pracownicy, a pod ich nieobecność (patrz. obowiązki służbowe), służby namalowały linie. Tak jak zresztą z innymi pojazdami na ul. Bieckiej, więc nie piszcze o źle parkujacych.
Adwokat
Adwokat 22.08.2019, 17:25
Odholować !!
Anonim
Anonim 22.08.2019, 17:18
Wszystko fajnie i pieknie ale Ci ktorzy to malowali byli chyba po %%%% takie linie proste sa ze szkoda gadac.
Gorlicki
Gorlicki 22.08.2019, 17:12
Tam jest taki ruch, że ta część powinna być wyznaczoną strefą parkingową, a pozostała spokojnie wystarczyłaby dla pieszych i rowerów.
No i. Co?
No i. Co? 22.08.2019, 16:48
I ciach jednym ruchem jest ścieżka dla rowerzystów. I ciach i ciach.... , a może by tak inne takie oczywistości załatwić w mieście ???? Skoro tak łatwo dało się to zrobić to może parkingi dla mieszkańców w miejscu dla urzędasow poza godzinami pracy ?????

Pozostałe