Stary most w Stróżnej jest już tylko wspomnieniem

  • 23.08.2019, 09:23
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Stary most w Stróżnej jest już tylko wspomnieniem Foto: Starostwo Powiatowe w Gorlicach
W jego miejsce powstaje nowy obiekt a wraz z nim rozbudowa drogi powiatowej Jankowa – Stróżna – Szalowa.

Nowo powstający most był od dawna wyczekiwany nie tylko przez mieszkańców Stróżnej, ale przez wszystkich użytkowników tej drogi, będącej alternatywną linią komunikacyjną do Gorlic. Wraz z nową inwestycją poprawi się bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i zwiększy się płynność ruchu.

Wartość realizowanego zadania to 1 784 900 zł, z czego z budżetu państwa: 1 218 949 zł.

W ramach powstającej inwestycji wybudowany zostanie również przepust pod drogą powiatową, kanalizacja deszczowa, zostaną wykonane umocnienia podpór mostu na brzegach potoku Stróżnianka i przebudowane przyłącza wodociągowe. Na moście zaprojektowano jezdnię o szerokości 7 m, chodnik dla pieszych o szerokości 2 m oraz ochronne bariery mostowe.    

Rozbudowie poddana została również droga powiatowa Jankowa – Stróżna – Szalowa w miejscowości Stróżna, wartość zadania to 1 748 284,41 zł, z czego z budżetu państwa 874 142,00 zł. Na długości rozbudowywanej drogi powiatowej jezdnia będzie miała szerokość min. 6,40 m. W ramach prac przewidziana jest rozbudowa skrzyżowania z drogą gminną, a jezdnia zostanie ograniczona obustronnie poboczami o szerokości 0,75 m.

Termin realizacji prac to 31 grudnia 2019 r.

Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe