Jakby się ktoś pytał, to tu jest zbiornik na wodę deszczową.

  • 23.08.2019, 13:43
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Jakby się ktoś pytał, to tu jest zbiornik na wodę deszczową.
Zbiorniki na wodę deszczową mogą spełniać różne funkcje gromadzenia deszczówki. Głównie instaluje się je w celu odprowadzenia wody, która spływa z drogi lub innej infrastruktury po każdym deszczu.

Oczywiście jego funkcjonowanie jest uzależnione od stanu, w jaki sposób jest on utrzymywany.

Czytelnicy z ul. Sikorskiego zgłaszają problemy z użytkowaniem takiego zbiornika przy ich ulicy. Piszą między innymi:

Tak oto wygląda teren przy drodze krajowej Sikorskiego, tak nie dawno przebudowanej, droga owszem bardzo dobra, ale teren przy drodze /ZBIORNIKI na wodę z opadów/ zarośnięte trawą, niekoszoną od wiosny, z trawy tej pełznie robactwo do ościennych domów (...)

 

Postanowiliśmy zająć się tym problemem, kontaktując się z administratorem infrastruktury, a więc Powiatowym Zarządem Drogowym w Gorlicach.

 

Wiemy o tej sytuacji - informuje Kierownik Sekcji Technicznej PZD w Gorlicach, Józef Mrozek.

Według harmonogramu ustalonego ze służbami liniowymi w Libuszy koszenie tego terenu przypada na następny poniedziałek. W tym tygodniu pracownicy zajmują się pielęgnacją obszarów przy ul. Wyszyńskiego, więc możemy uspokoić mieszkańców, że zajmiemy się ich ulicą w przyszłym tygodniu. Teren zostanie wykoszony i doprowadzony do obowiązujących standardów.

Mamy nadzieję, że problem w przyszłym tygodniu zniknie. Może warto zastanowić się nad zmianą harmonogramu koszenia traw na tego typu obiektach?

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (7)

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Halina
Halina 15.07.2020, 20:56
dokładnie w zeszłym roku było tak samo przecież te robale oblęgają całe ściany nie można otwierać okien bo wchodzą do domu po prostu coś okropnego!!! czy znajdzie się w końcu osoba odpowiedzialna za wykoszenie ?????? a może będziemy szukać pomocy gdzie indziej!!!!!!
Piotr
Piotr 14.07.2020, 15:01
Historia się powtarza
W roku ubiegłym dopiero po interwencjach udało się wykosić trawę na zbiornikach wody deszczowej przy ul.Sikorskiego .Nie wiem czy ktoś w starostwie zajmuje się takimi sprawami ,ale chyba nie jeżeli dopuszczono do wyrośnięcia trawska na wys prawie 1 m. Z trawy tej do okolicznych domów pełznie wszystko co zdołało się wychodować, nie ma mowy o otwarciu okna bo zaraz w domu pełno nie proszonych gości .
Ale
Ale 24.08.2019, 17:10
Tak samo jest w zimie, nikt nie odśnieża chodnika. A chodnik jest w pasie drogowym.
komentator
komentator 23.08.2019, 23:02
Czy mi sie wydaje czy ten zbiornik rzekomy jest na duzej pochylej???
jann
jann 23.08.2019, 16:22
i nagle termin się znalazł?????????????????????
Magda
Magda 23.08.2019, 22:30
tylko szkoda że tak póżno bo robactwo chce nas zjeść tak być nie może co roku !!!!!!!!!! więc się zastanówcie nad tym harmonogramem ???????????????mieszkaniec
mieszkaniec 23.08.2019, 15:27
Takich zbiorników przy ul Sikorskiego jest 3. Nie wiem kto ustala harmonogramy koszenia tu nie chodzi o" pielęgnacje" bo Wyszyńskiego była" pielęgnowana" 3 albo 4 razy od wiosny, a Sikorskiego nie była koszona ani raz ten sam problem był w roku ubiegłym dopiero po interwencjach mieszkańców zrobiono porządek.

Pozostałe