Wysowa-Zdrój. Traktor wpadł do rowu, mężczyzna nie mógł sam wydostać się z pojazdu. AKTUALIZACJA

  • 27.08.2019, 11:40
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Wysowa-Zdrój. Traktor wpadł do rowu, mężczyzna nie mógł sam wydostać się z pojazdu. AKTUALIZACJA
Dziś (27 sierpnia) około godziny 11.15 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w m. Wysowa-Zdrój.

Według wstępnych informacji kierujący traktorem na wysokości składu budowlanego w m. Wysowa-Zdrój stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Mężczyzna został poszkodowany w tym zdarzeniu.

Na miejsce tego wypadku zadysponowano służby ratunkowe, straż pożarną, karetkę pogotowia oraz policję. Po wstępnym rozpoznaniu zadecydowano o wezwaniu helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał mężczyznę do specjalistycznego oddziału ratunkowego.

Więcej szczegółów wkrótce.
 


 

Aktualizacja, godz. 13.15

Do zdarzenia doszło około godziny 11.15 w m. Wysowa-Zdrój - informuje rzecznik gorlickiej policji, asp. sztab. Grzegorz Szczepanek.

Mężczyźnie, wykonującemu prace polowe od rana, zrobiło się słabo. Prowadząc pojazd, zjechał na przeciwległy pas ruchu i wpadł do rowu. Doszło do przewrócenia się ciągnika wraz z kabiną. To właśnie ona ochroniła mężczyznę przed wypadnięciem z pojazdu i przygnieceniem. Kierujący uderzył w kabinę i doznał obrażeń głowy. Po przyjeździe służb ratunkowych został przejęty przez karetkę pogotowia, był przytomny. Policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości, wynik był negatywny. Wykluczono udział osób trzecich w tym zdarzeniu.

Na miejsce wypadku zadysponowano dwa zastępy strażaków z JRG Gorlice oraz po jednym z OSP Wysowa i Uście Gorlickie - mówi rzecznik gorlickiej straży pożarnej, mł. bryg. Dariusz Surmacz.

Ratownicy na miejscu zdecydowali o wezwaniu śmigłowca LPR, który przetransportował poszkodowanego do gorlickiego szpitala. Strażacy uczestniczyli w akcji ratunkowej jak i zabezpieczeniu miejsca lądowania dla helikoptera LPR z Sanoka.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adam
Adam 29.08.2019, 18:11
Służby ratunkowe są od tego aby ratować poszkodowanych. Ile ma być zadysponowanych przez dyspozytora. A tu co nie którzy piszą że pożal się Boże.
Kazek
Kazek 28.08.2019, 20:49
qwer- nie wiesz jak wyglądała sytuacja więc nie wypowiadaj się głupio
qwer
qwer 27.08.2019, 23:37
ja sie pytam po co tyle tych strażaków czy oni nie mają co robić tylko jechać całą eskapadą do jednego przewróconego ciągnika jak do palącej sie stodoły całą kochortą
Miśka
Miśka 28.08.2019, 17:43
Najpierw zapoznaj się z przepisami a później głupio dyskutuj ...
Misiek
Misiek 28.08.2019, 11:27
a weź się zapytaj obojętnie jakiego strażaka co to jest wystarczająca ilość sił i środków? polecam oglądnąć filmik, tylko od początku do końca:
https://www.youtube.com/watch?…

Pozostałe