Mieszkańcy czekali na ten komfort od lat

  • 28.08.2019, 14:50
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Oceń:
Mieszkańcy czekali na ten komfort od lat
W Owczarach i Męcinie Małej sfinalizowano inwestycję za ponad 3,5 mln zł. Jej przeprowadzenie nie byłoby możliwe bez wsparcia finansowego Unii Europejskiej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

26 sierpnia 2019 Wójt Gminy Małgorzata Małuch wraz z Dyrektorem Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej Grzegorzem Nosalem dokonała oficjalnego otwarcia wodociągu w Owczarach i kanalizacji w Męcinie Małej.

Całość inwestycji obejmowała: budowę ujęcia i wodociągu w Owczarach o długości 7,2 km oraz stacji uzdatniania wody wyposażonej w zbiornik wody uzdatnionej o pojemności 150 m3. Wodociąg będzie dostarczać wodę o bardzo dobrej jakości dla 57 gospodarstw domowych na terenie Owczar.

Wykonawcą inwestycji była firma Polskie Centrum Wody Sp. z o.o. z Jasła, a podwykonawcą Spółdzielnia Socjalna „Czystość” z Sękowej.

Druga część inwestycji obejmowała: Budowę kanalizacji w Męcinie Małej długości 5 km sieci, wraz z oczyszczalnią ścieków i 4 przepompowniami.

Głównym wykonawcą była firma P.H.U „INKO 2001” z Nowego Sącza, Firma Ekodren – naturalne systemy oczyszczania z Sokołowa oraz Spółdzielnia Socjalna „Czystość” z Sękowej. Z sieci kanalizacyjnej będzie korzystać 49 gospodarstw domowych i 2 firmy.

Całość inwestycji wyniosła 3 523 021 zł w tym dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 1 970 142  zł.

Realizacja ich nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego Unii  Europejskiej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

źródło: sekowa.pl

Tomasz Stasiowski

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

T
T 04.09.2019, 18:13
Inwestorem jest gmina, która ogłasza przetarg, a potem podwykonawcą zostaje spółdzielnia, której właścicielem jest gmina. Wolno tak? Bo wygląda na to, że finalnie gmina płaci sama sobie.
P.S
P.S 30.08.2019, 11:35
A kiedy można liczyć na chodnik z Sękowej do Wapiennego:
- co z bezpieczeństwem dzieci i dorosłych
- co z ścieżką rowerową do Wapiennego, kuracjusze chętnie spędzali by wolny czas i nie musieliby nabawiać się depresji z braku dostępu do jakiejkolwiek cywilizacji.
- co z brudnymi przystankami zarówno w lecie jak i w zimie ( proszę o informację czy kiedykolwiek były sprzątane
-co z zarośniętymi rowami przy drodze
- kto prowadzi uzgodnienia z firmą Libropol która co pół roku podnosi ceny biletów, dlaczego stała się monopolistą w gminie Sękowa
- po zmianie rozkładu jazdy jak młodzież zdąży na zajęcia w szkołach średnich..................
Ona
Ona 01.09.2019, 05:53
W Gorlicach nie ma chodników i ścieżek rowerowych a co dopiero w gminie 🤦‍♀️
Ty
Ty 29.08.2019, 07:18
Bo wam to wychodziła
Owczarnia
Owczarnia 28.08.2019, 21:16
Nie no, to przecinanie wstęgi przez kilka osób jest żałosne
Waldemar
Waldemar 28.08.2019, 20:32
Daczego mnie na zdjeciu niema ? Duchem nie jestem
Monia
Monia 28.08.2019, 18:47
I tak ją wybierzecie w październiku.
sasiad
sasiad 28.08.2019, 18:01
Jak dla mnie to te wstęgi powinni przecinać pracownicy, którzy pracowali przy inwestycji, ewentualnie jeszcze Kierownik budowy i tyle.
rajdowiec
rajdowiec 28.08.2019, 17:42
A dwa mosty w Sękowej zwężone przejazd jednopasmowy i cisza. A jest to droga do granicy państwa...
Andrzej
Andrzej 28.08.2019, 17:04
Pasibrzuch oczywiście boczkiem na sępa się przystawił , pokropił nabożnie , uśmiechnął się i za to rachunku nie zostawił ...
ja
ja 28.08.2019, 17:01
Balbala teraz wszedzie ,prosta robota przeciac wstege ,posmiac sie powitac i rola Balbaly na tym sie konczy.
D.K.
D.K. 28.08.2019, 15:59
A Pan Moroń jak się tam usilnie wpycha :D :D. Przy okazji - co Pani Wójt zrobiła dla Siar? Bo ostatnio to tylko wstrzymała budowę chodnika.
jajec
jajec 28.08.2019, 15:31
Widać, że spartaczyli robotę ! Ta brama jest zdecydowanie za wąska i nie wszyscy mogą zaprezentować się tak jakby chcieli. A Bałbała zdecydowanie roztyła się w biedrach.
Robb
Robb 28.08.2019, 15:03
A po tam Bałbała??

Pozostałe