Sto kilometrów w niecałe 10 godzin. Bez samochodu, bez roweru, tylko o własnych siłach.

  • 30.08.2019, 13:25
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Sto kilometrów w niecałe 10 godzin. Bez samochodu, bez roweru, tylko o własnych siłach.
Za nami piąta edycja Ultramaratonu Magurskiego. Zawodnicy i pogoda dopisali dzięki czemu biegowe święto Beskidu Niskiego po raz kolejny sprawiło biegaczom i kibicom wiele radości.

A kto wygrał sportowe współzawodnictwo?

Na koronnym dystansie 100+ pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Krym (z czasem 12:25:32), a wśród mężczyzn Rafał Kot (czas 9:56). Na trasie 65+ najlepsi okazali się: Justyna Jasłowska (czas 7:14) oraz, ex aequo, Gniewomir Skrzysiński i Karol Ziajka (czas 6:08), zaś MaguRun wygrali: Beata Mazan (czas 2:02) oraz mieszkaniec powiatu gorlickiego Stanisław Tomasik, który z czasem 1:38 ustanowił nowy rekord trasy.

Impreza jak co roku odbywa się pod patronatem Województwa Podkarpackiego na terenach powiatu gorlickiego, jasielskiego i krośnieńskiego a zawodnicy mają okazję podziwiać na trasie między innymi Nieznajową i Bartne.

Organizatorzy zapowiedzieli już kolejną, szóstą edycję, która odbędzie się w dniach 14-16 sierpnia 2020 roku. Warto przypomnieć, że zapisy startują już na początku grudnia a w minionym roku miejsca skończyły się już po dwóch dniach na dziewięć miesięcy przed imprezą.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe