Remont, który skończył się destrukcją. Rożnowiczanie stracili dach nad głową.

  • 01.09.2019, 17:51
  • Źródło: roznowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Remont, który skończył się destrukcją. Rożnowiczanie stracili dach nad głową. fot. roznowice.pl
Prawdziwy dramat przeżywa jedna z rodzin mieszkających w Rożnowicach. Podczas wykonywania prac odwodnieniowych jedna ze ścian domu osunęła się.

W budynku od kilku lat pojawiał się problem dużej wilgotności, więc zaplanowano prace odwodnieniowe. Pierwszego dnia pracy częściowo odsunięto fundamenty domu. W nocy rodzinę obudziły trzaski, które jak się później okazało spowodowane były pękającą ścianą budynku od strony południowej. Przestraszeni wybiegli przed dom co zapobiegło tragedii, jaka mogła się rozegrać.

Rano okazało się, że pęknięciu uległa ściana południowa oraz wschodnia budynku. Częściowo zawalił się również sufit w pokojach w których spała rodzina. Inspektorat nadzoru budowlanego wezwany na miejsce nakazał podstemplowanie stropu, zasypanie wykopu, odgrodzenie terenu oraz zakazał dalszego użytkowania budynku. W przyszłym tygodniu ma się okazać, czy budynek będzie można remontować, czy nadawał się będzie on do wyburzenia.

Rodzinie niezbędna jest nasza pomoc, dlatego w niedzielę 8 września przed kościołami w Rożnowicach i Sitnicy Parafialne Koło Caritas przeprowadzi zbiórkę datków dla poszkodowanej rodziny. Wszelkie inne formy pomocy są oczywiście również bardzo mile widziane.

Po uzyskaniu ostatecznych decyzji nadzoru budowlanego o rozbiórce lub odbudowaniu domu planowane jest utworzenie specjalnego konta na które będzie można wpłacać datki. Wtedy również zapadną decyzję jaką formę pomocy długofalowej obrać.

Zdjęcia wykonane za zgodą i na prośbę poszkodowanej rodziny - źródło roznowice.pl

Źródło: roznowice.pl

Zdjęcia (8)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 04.09.2019, 07:26
Zapewne budynek był ubezpieczony
zatroskany
zatroskany 02.09.2019, 18:09
Przykro mi bardzo , ale muszę zareagować: dlaczego te dzieciaki podchodzą po ten budynek , który w każdej chwili może się zawalić Oby nie doszło do większej tragedii. Pilnujcie dzieci inie dopuszczajcie ich w okolice tego budynku.
Anna
Anna 01.09.2019, 21:36
Współczuje bardzo rodzinie. Stracić dom to jest wielka tragedia.

Pozostałe