Zakupy, za które płacisz kartą? To już nie będzie tak wygodne.

  • 14.09.2019, 08:08
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Zakupy, za które płacisz kartą? To już nie będzie tak wygodne. fot. Ilustracyjne
Już dziś wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące płatności kartami płatniczymi. Jakie czekają nas zmiany?

Dyrektywa PSD2 - za tą skomplikowaną nazwą kryje się szereg zmian w bankowości. Dla klientów najważniejsze są dwie - podwójne logowanie i częstsze wpisywanie PIN-u przy transakcjach zbliżeniowych.

Od 14 września klienci instytucji finansowych będą musieli potwierdzać swoją tożsamość nie tylko za pomocą loginu i hasła, ale również jedną z dodatkowych metod, takich jak: kod SMS, hasło z tokena lub maskowane albo za pomocą aplikacji mobilnej. Życie uprzykrzy fakt, że będą musieli tego dokonać nie tylko przy przeprowadzaniu transakcji, ale również przy każdym logowaniu się do konta. Zaznaczmy jednak, że banki robią co mogą, aby uciążliwe czynności ograniczyć, ale o tym dalej.

Od 14 września dwuetapowe logowanie wprowadzą Alior Bank (wraz z T-Mobile Usługi Bankowe), Millennium, Bank Pocztowy i Evenlo Bank, BOŚ Bank (który zmieni system e-bankowości), Getin Bank, Idea Bank, mBank, Nest Bank i Santander.

Przypomnijmy, że nowością dla klientów okaże się konieczność wpisania PIN-u po przekroczeniu określonej kwoty lub liczby transakcji zbliżeniowych. Nie będzie mieć żadnego znaczenia fakt, że akurat płacimy mniej niż 50 zł – i tak będziemy musieli dokonać autoryzacji za pomocą kodu.

Więcej o zmianach można przeczytać na stronach WP Finanse 

 

źródło: wp finanse

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe