Zielona energia w sercu miasta. Trzecia edycja ekologicznego pikniku za nami.

  • 14.09.2019, 16:35
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Zielona energia w sercu miasta. Trzecia edycja ekologicznego pikniku za nami.
Dziś na gorlickim Rynku odbyła się kolejna edycja ekologicznego pikniku, zwanego popularnie EkoSferą. Była to znakomita okazja, by pozbyć się niepotrzebnych elektrosprzętów, baterii, żarówek, a także poznać aktualne nowinki ekoświata.

Ekosfera to znakomita okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami grzewczymi, instalacjami fotowoltaiki i innymi rozwiązaniami odnawialnych źródeł energii. Można było obejrzeć energetyczny autobus, a także zapoznać się z ofertą innowacyjnych kotłów i urządzeń grzewczych.

Wielu gorliczan przynosiło zużyte sprzęty RTV lub AGD, otrzymując w zamian rośliny, które w sposób naturalny oczyszczą powietrze. Zużyte baterie i żarówki wypełniły szczelnie pojemniki, z zamian za nie można było otrzymać oszczędne żarówki LED.

Na płycie Rynku stanął jedyny w swoim rodzaju energetyczny autobus, gdzie specjaliści Krajowej Agencji Poszanowania Energii z Warszawy instruowali o sposobach oszczędzania energii.

Gorlicka Ekodoradca, Kamila Załęska udzielała informacji o aktualnych programach dotacyjnych, a także o zapisach uchwały antysmogowej.

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (27)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

adam1
adam1 14.09.2019, 18:14
Bzdura i nabijanie kasy przez tzw. "ekologów". A gdzie oni byli jak ścieki z Warszawy płynęły do Wisły? Gdzie oni są, gdy na nasz rynek trafia praktycznie jednorazowy sprzęt elektroniczny, agd itp. dając ogromne zyski korporacjom, a nam zostawiając tony bezużytecznych śmieci?
EKO
EKO 19.09.2019, 10:50
To nie akcja ekologów tylko Urzędu Miejskiego i nie dotyczy ścieków tylko głównie efektywności energetycznej budynków i zmiany źródeł ogrzewania.
Co do "jednorazowego" sprzętu elektronicznego - KE już się tym zajęła - projektują przepisy, które mają regulować minimalny okres funkcjonowania urządzeń (tak roboczo wyjaśniając).

Pozostałe