Mobility Week 2019 – ruszył tydzień mobilności. Zbieraj pieczątki, wygrywaj nagrody i korzystaj ze zniżek.

 • 16.09.2019, 11:26
 • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Mobility Week 2019 – ruszył tydzień mobilności. Zbieraj pieczątki, wygrywaj nagrody i korzystaj ze zniżek. Odbierając Kartę Uczestnika w Pawilonie Historii Miasta, możemy skorzystać ze specjalnych zniżek u partnerów wydarzenia! Ponadto zbierając pieczątki i oddając uzupełnioną Kartę do Pawilonu – bierzemy udział w losowaniu nagród.
Konkurs z nagrodami, darmowa komunikacja miejska, prezentacja radiowozu policyjnego i samochodu straży miejskiej, możliwość odebrania modnych odblasków i akcesoriów rowerowych – to wszystko czeka na nas w ramach kolejnej edycji „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu”, który w Gorlicach obchodzić będziemy już po raz trzeci. Tydzień wydarzeń opiera się o tegoroczne hasło akcji „Chodź z nami!”, czyli stawiamy na spacery – dlatego przez cały tydzień można korzystać ze specjalnej, limitowanej na ten czas oferty u partnerów wydarzenia!

Odbierz kartę uczestnika!

Partnerami Urzędu Miejskiego w tym wydarzeniu są:

 • Kardamon
 • Lider Bar
 • Karmelove (w zależności od warunków pogodowych)
 • Naleśnikarnia
 • Doner King
 • Orchidea
 • Del Piero
 • U Połki i Alana
 • Zapiekana u Połki i Alana
 • Gęsia Skórka
 • Dark Pub
 • Kino Kolory
 • Chili

Odbierając Kartę Uczestnika w Pawilonie Historii Miasta (dostępna od poniedziałku, 16 września), możemy skorzystać ze specjalnych zniżek u partnerów wydarzenia! Ponadto zbierając pieczątki i oddając uzupełnioną Kartę do Pawilonu – bierzemy udział w losowaniu nagród! Będzie ich trzy, a wartość każdej z nich to co najmniej 100 zł! 

Zobacz nowy autobus!

Natomiast w piątek, 20 września, na gorlickim Rynku widzimy się pod nowym autobusem. Będzie można wejść i zobaczyć go z bliska, dokładnie mu się przyjrzeć – szczególnie mile widziane selfie opublikowane z hasztagiem #ETZTGorlice2019 lub #MobilityWeekGorlice2019 – pokażemy, jak świętujemy Tydzień Mobilności.

W całej Europie tylko w tym roku w akcjach #MobilityWeek bierze udział już ponad 2,5 tysiąca miast i wsi. Dzięki Wam możemy stać się bardziej widoczni w Europie i Polsce. Gorlice będą się bowiem starały o tegoroczną Europejską Nagrodę przyznawaną najaktywniejszej miejscowości w ramach tygodnia wydarzeń. W minionym roku nagrodę taką otrzymało Miasto Bochnia – w tym roku czas na nas!

Weź ze sobą modne odblaski!

Także w piątek, w godzinach od 10 do 12 będzie można odebrać modne odblaski – na torebkę, plecak lub patyczki odblaskowe na szprychy rowerowe (dla tych, którzy przyjadą odebrać odblaski na rowerze).

A policjanci i strażnicy miejscy pokażą swoje służbowe pojazdy oraz wyjaśnią, dlaczego odblaski są tak ważne. Powiedzą jak zadbać o widoczność w ruchu pieszym i rowerowym.

Autobusem za darmo!

21 i 22 września jeździmy MZK za darmo! Ponownie w ten właśnie sposób będziemy świętować Dzień bez Samochodu, który przypada na 22 września.
 

Serdecznie zapraszamy na mobilne święto! Po raz kolejny włączmy się w ogólnoeuropejską akcję zwiększania świadomości o zrównoważonym transporcie i bądźmy jego częścią. Wspólnie przyczyńmy się do „rozkorkowania” centrum naszego miasta, rozważając zmianę środka transportu. Transportem można się dzielić – ekologicznie i ekonomicznie. Mamy do zabrania ciężkie zakupy? Rower z większym bagażnikiem jest sprzymierzeńcem w walce o zdrowie i czyste miasto. W Tygodniu Mobilności spróbujmy przeanalizować dostępne i dogodne dla nas formy transportu. A może jednak podróż do pracy autobusem okaże się dla nas najlepsze: ekonomiczne i ekologiczne? – przekonują urzędnicy.

Źródło info: UM w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ania
Ania 16.09.2019, 17:35
O co to chodzi i dla kogo jest to przeznaczone bo nie rozumiem.

Pozostałe