Dobry czytelniczy start. Odwiedź z dzieckiem bibliotekę, by zabrać do domu wyjątkową książkę.

  • 20.09.2019, 11:50
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Dobry czytelniczy start. Odwiedź z dzieckiem bibliotekę, by zabrać do domu wyjątkową książkę.
Już ponad 40 małych Czytelników odebrało w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach wyjątkowy prezent – książkę „Pierwsze czytanki dla…”

Na początku września ruszyła ogólnopolska kampania czytelnicza „Mała książka – wielki człowiek” organizowana przez Instytut Książki, która ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i uświadomić dorosłym, jak ważne jest codzienne czytanie maluchom.

Każdy przedszkolak (w wieku od 3 do 6 lat), który przyjdzie do gorlickiej biblioteki, otrzyma w prezencie niezwykłą książkę, która jest dostosowana zarówno pod względem formy, jak i treści do potrzeb najmłodszych.

„Pierwsze czytanki dla…” są częścią Wyprawki Czytelniczej, w skład której wchodzi jeszcze dedykowana akcji przypinka, poradnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” i Karta Małego Czytelnika, na której dziecko zbiera punkty – naklejki, a po zebraniu dziesięciu otrzyma imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Co ważne maluchy, które są już zapisane do biblioteki, mogą również odebrać Wyprawkę Czytelniczą.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek, które dzisiaj, poza udostępnianiem księgozbiorów, pełnią również funkcję nowoczesnych centrów kultury. Dzieci natomiast, wyrabiając nawyk czytania, poznają bibliotekę jako miejsce będące ciekawą alternatywą dla telewizji i komputera.

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe