Być jak Greta. Naśladowcy młodej aktywistki zastrajkowali w obronie klimatu.

  • 22.09.2019, 09:52
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Oceń:
Być jak Greta. Naśladowcy młodej aktywistki zastrajkowali w obronie klimatu. fot. kromer-gorlice.pl
Greta Thunberg – piętnastoletnia Szwedka, prekursorka strajku dla klimatu, mimo młodego wieku powoli staje się postacią symboliczną. To właśnie dzięki jej działalności proekologicznej w ostatni piątek zorganizowano Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w ramach Protestu Tysięcy Miast.

Nie inaczej było w Gorlicach, gdzie młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera zorganizowała akcję w ramach ogólnoświatowego protestu.

Tak o evencie piszą uczniowie szkoły na swojej stronie:

Pomysł rodził się jakiś czas, ale gdy przyszło co do czego, padło hasło i w jednym momencie pełna mobilizacja!

W piątek 20 września od rana na terenie całej szkoły widać było plakaty, ulotki i materiały informacyjne na temat globalnego ocieplenia. Organizatorzy przygotowali również krótka audycje. Finałem akcji była zbiórka uczniów i sesja fotograficzna na sali gimnastycznej. Uczestnicy dostali niebieskie wstążki, które zawiązali na nadgarstkach.

Był to symbol solidarności z wszystkimi strajkującymi dla klimatu.

Ten dzień był pełen uśmiechu i pozytywnej energii.

Inicjatorami akcji, zorganizowanej w ramach projektu Erasmus+ byli Marcelina Hojdak i Kacper Rak. W organizacji pomogli Julia Gucwa, Jakub Bednarz oraz Emilia Augustyn - pierwszoklasiści, którzy dopiero rozpoczęli naukę w naszej szkole!

źródło: kromer-gorlice.pl

Tomasz Stasiowski

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zdrowy Rozsądek
Zdrowy Rozsądek 24.09.2019, 13:42
Zabawne, jak ta cała Greta. Lewica w obecnych czasach to jeszcze większa groteska niż kiedykolwiek. Uśmiałem się :)

A na poważnie, niech każdy zacznie od posprzątania swojego pokoju, zanim zacznie zbawiać świat i mówić innym jak żyć.
lola
lola 23.09.2019, 23:09
Kochani Gorlicznie już zaczęli truć- smog na Łęgach większy niż w Krakowie!!! Trujecie nas, siebie,swoje dzieci i swoje wnuki!!! Jak możecie ? Macie rozum ? Jesteście w średniowieczu? A w niedzielę w pierwszej ławce w kościele! A co na to urząd miasta ? Zamierzacie coś z tym zrobić?Czy zrobienie 'nalotu' adekwatnie do mapy airly , która czarno na białym rok po roku pokazuje ,gdzie jest popełniane przestępstwo przekracza wasze możliwości? Czy to takie trudne? Namierzyć sk-syna?To wasz obowiązek !
50+
50+ 23.09.2019, 10:26
Lubię poczucie humoru. Ale szydzić z bardzo potrzebnych działań proekologicznych i nazywać to lewicową propagandą to jest draństwo. Wy którzy naśmiewacie się z tych młodych ludzi przejrzycie na oczy jak dopadnie Was albo Waszych bliskich nowotwór. Choroba cywilizacyjna która się szerzy z powodu zatrucia środowiska. To Wy młodzi będziecie musieli się zmierzyć ze zmianami klimatu i wówczas uśmiech zniknie z Waszej twarzy. Ale co tam mnie to nie dotyczy mówicie, więc luzik. Ale do czasu. Dobrego dnia dla wszystkich
adam1
adam1 23.09.2019, 19:28
Draństwem to jest właśnie wykorzystywanie młodzieży do promowania lewackiej ideologii
lola
lola 23.09.2019, 23:16
trol
wont
wont 23.09.2019, 21:37
Lewackiej Ideologii?
Człowieku otwórz okno w zimie i zaciągnij się tym zdrowym powietrzem
Giedymin
Giedymin 24.09.2019, 13:03
Rozumiem, że "lewacka ideologia", to istniejący konsensus WSZYSTKICH liczących się ośrodków naukowych, co do kryzysu klimatycznego, jego skutków i przyczyn. Także Polska Akademia Nauk ma jednoznaczne stanowisko w tym zakresie. Myślę, że te dzieci mają więcej oleju w głowie niż trolle piszący o "lewackiej ideologii".
adam1
adam1 24.09.2019, 05:47
Tak, wybiórcze traktowanie ochrony środowiska to lewacka ideologia. Dlaczego "ekolodzy" nie protestują gdy w Warszawie są wypuszczane ścieki do Wisły? Dlaczego ekoterroryści chcą zmusić Polskę aby zrezygnowała z własnego węgla i kupowała rosyjski gaz od Niemców, gdy w tym czasie Niemcy spalają dwa razy tyle węgla co Polska. Człowieku otwórz oczy i nie ulegaj propagandzie.
Giedymin
Giedymin 24.09.2019, 13:14
Czekajmy zatem spokojnie, aż wytruje nas smog, zeżrą choroby nowotworowe, wszelkie uprawy zniszczy susza, a w studniach już kompletnie braknie wody w imię PRAWACKIEJ IDEOLOGII I IGNORANCJI.
Kawaler
Kawaler 23.09.2019, 09:18
Doświadczenia to nawet w kochaniu nie mają.
Ja
Ja 23.09.2019, 00:12
Dzieci w polityce ha ha ha
A czerwony kapturek myślał że rozmawia z prof. do spraw stanu zdrowia babci :))
adam1
adam1 22.09.2019, 22:38
Jest to bardzo przykre, że w szkołach prowadzi się taką lewicową propagandę wśród młodzieży. Nie mówi się natomiast o prawdziwych problemach współczesnego świata
Eko
Eko 22.09.2019, 12:33
Z przymrużeniem oka: A następnie rozjechali się autkami do domów, umyli zęby nie zakręcając wody i spędzili 10h na laptopie i telefonie, ładując je w tym czasie...
Gorliczanin
Gorliczanin 22.09.2019, 10:34
Super inicjatywa!

Pozostałe