Policja zajmuje stanowisko w spawie Romów, którzy od kilku dni przebywają w gminie Uście Gorlickie

  • 04.10.2019, 10:30
  • Żródło: KPP w Gorlicach

Podziel się:

Policja zajmuje stanowisko w spawie Romów, którzy od kilku dni przebywają w gminie Uście Gorlickie
Publikujemy w niezmienionej formie stanowisko Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach dotyczące sprawy, którą od kilku dni zasypujecie naszą skrzynkę mailową.

Stanowisko Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach w związku z artykułem „Smerekowiec. Grupa ponad 100 Romów terroryzuje okoliczne miejscowości” zamieszczonym na portalu gorlice24.pl przez Pana Jarosława Rozpłochowskiego.

Nawiązując do treści wskazanego wyżej artykułu wyrażam ubolewanie, że autor tekstu nie dochował podstawowych zasad dziennikarskiej rzetelności i formułując tezę o bezradności policji nie zapytał jej przedstawicieli o stanowisko.

Gorlicka policja o obecności obywateli Rumunii na terenie gminy Uście Gorlickie wie od poniedziałku 30 września br. Do dnia dzisiejszego policjanci Posterunku Policji w Uściu Gorlickim odebrali wiele zgłoszeń dotyczących ich obecności oraz obaw mieszkańców z tym związanych. Nie odnotowaliśmy jednak ani jednego zgłoszenia lub zawiadomienia o wykroczeniu lub przestępstwie popełnionym przez obcokrajowców na szkodę mieszkańców. Jedyne stwierdzone naruszenia dotyczyły palenia ogniska w pobliżu lasu, wjeżdżania do lasu samochodem lub naruszeń przepisów o ruchu drogowym. Wobec sprawców tych naruszeń w każdym przypadku wyciągane były konsekwencje prawne. Sprawą zajmowali się także funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Straży Leśnej, którzy dotychczas nie dopatrzyli się żadnych naruszeń dotyczących legalności pobytu, czy przebywania tych osób na terenach leśnych.

Uważam zatem, że sformułowanie „terroryzuje” ujęte w tytule artykułu, jak i „dramatyczne sytuacje” opisywane w jego treści, są mocno przesadzone i nie znajdują żadnego odzwierciedlenia w faktach.

Powyższe stanowisko zostało przesłane do redakcji portalu gorlice24.pl z wnioskiem o jego zamieszczenie w treści omawianego artykułu.

asp. szt. Grzegorz Szczepanek
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach

Źródło: KPP w Gorlicach


Pozostałe