Aura sprzyjała uczestnikom marszu święta rodzin. Życie jest piękne.

  • 06.10.2019, 18:11
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

6. gorlicki Marsz dla Życia i Rodziny
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gorlickimi ulicami przeszedł dziś, organizowany już po raz szósty Marsz dla Życia i Rodziny.

Poprzedziła go uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez biskupa Edwarda Białogłowskiego.

Bezpośrednio po jej zakończeniu wierni zebrali się na Rynku, gdzie uformował się kondukt wiernych. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta z Dominikowic pod batutą Romana Korbicza, Bractwo Kurkowe, harcerze oraz gorlickie Maryjki.

Po przejściu do Parafii pw. Św. Jadwigi Królowej katolickie zgromadzenie zakończyła wspólna modlitwa.

Mimo kiepskiej aury na marszu pojawiło się mnóstwo gorliczan. Gdy przez całe przedpołudnie siąpił deszcz, to w momencie, gdy rozpoczynał się barwny pochód, nad Gorlicami przez moment rozbłysnęło słońce, a deszcz przestał padać.

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (3)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pwd. Maciej Bedryło
pwd. Maciej Bedryło 10.10.2019, 15:29
Chciałem tylko zaznaczyć, że harcerze na tej hucpie, mimo, że w mundurach, byli prywatnie i z oddolnej inicjatywy jednej z druhen. Związek Harcerstwa Polskiego jest bowiem organizacją apolityczną, i jako taki nie legitymizuje tego typu wydarzeń.
Zdrowy rozsadek
Zdrowy rozsadek 06.10.2019, 20:44
Fajnie. Mam nadzieje, ze osoby z tego marszu zajma sie takze dziecmi, ktore urorowy rozsadekdza z niesamowitymi wadami "bo Bog tak chcial" - pomoga finansowo, pomoga w opiece itd, a kler przekaze wlasne srodki.
~~~~ja
~~~~ja 07.10.2019, 12:13
Może nie zauważyłeś (aś) ale organizatorzy tych marszy nie chcą wprowadzać zmian (obostrzeń) istniejącego prawa aborcyjnego w przeciwieństwie do pewnych organizacji chcących dania matkom całkowitego wyboru czy urodzić nawet ZDROWE dziecko. Słynny kontrowersyjny projekt "Zatrzymaj aborcję" był projektem fundacji "Życie i Rodzina" a nie "Centrum Życia i Rodziny" ani nie posłów PiS. To nie jest to samo!
Jeżeli chodzi o kwestię aborcji (w granicach obowiązującego prawa) to chodzi tylko o to aby dobrze się zastanowić przed podjęciem decyzji o usunięciu ciąży wiec nie rozumiem czemu się burzysz.
No chyba, że właśnie chcesz aby to prawo było bardziej liberalne po to żeby zamiast antykoncepcji w przypadku niechcianej ciąży mieć zawsze "wyjście awaryjne".
Chodź sobie na "czarne protesty" tylko wcześniej podziękuj swojej mamie za to, że cię urodziła, bo gdyby tego nie zrobiła nie miałby kto pisać tego typu komentarzy.

Pozostałe