W Uściu Gorlickim rusza budowa nowego posterunku policji

  • 08.10.2019, 13:37
  • Barbara Ćmiech
Podziel się:
Oceń:
W Uściu Gorlickim rusza budowa nowego posterunku policji
Dzisiaj (8 października) została podpisana umowa na budowę nowego posterunku policji w Uściu Gorlickim.

Budynek, w którym obecnie mieści się posterunek policji w Uściu Gorlickim, został wybudowany w 1974 roku i początkowo był budynkiem mieszkalnym, który został zaadaptowany na potrzeby policji.

Posterunek ten w żaden sposób nie spełnia oczekiwań i wymogów, a dodatkowo remontowanie go nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego, dlatego tuż obok zostanie wybudowany nowy budynek.

Nowoczesny posterunek został zaprojektowany dla 18 policjantów (obecnie w posterunku policji w Uściu Gorlickim pracuje 10 policjantów i dwie osoby cywilne).

Nowy posterunek ma powstać w ciągu 16 miesięcy i będzie kosztował około 5 mln złotych. Budowa ruszy lada dzień.

Barbara Ćmiech

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Deszczyk
Deszczyk 09.10.2019, 20:22
No nie nowość każdy musi coś obgrys to przecież polska
kramer
kramer 09.10.2019, 15:57
5 mln to może cały koszt - projekt, materiał, budowa, wyposażenie i radiowóz
Wieś
Wieś 09.10.2019, 10:39
5 milinów to i tak niedużo, bo to przecież nie budynek mieszkalny. Musi spełniać wszystkie wymogi "eurokołchzu". Przecież to samo można powiedzieć o ogródkach zabaw przy szkołach czy na osiedlach. Można je wybudować za niewielkie pieniądze a kosztują tak naprawdę 3-4 razy więcej bo musza mieć wszystkie atesty i pozwolenia . Stąd obawa o 5 milionów jest nietrafiona.,. Ponadto kto się zna na unijnych pieniądzach to wie, że ich wydatkowanie jest prześwietlane przez równe instytucje 1000 razy.
haha
haha 10.10.2019, 09:31
Nie no, to mnie rozwaliło, słyszałem o takich przewałach unijnych pieniędzy i nikt nikomu tego nie kazał zwrócić, były kupowane długopisy po zawyżonych cenach, był robione usługi po zawyżonych cenach na fakturach. i to szło o grube tysiące, no 1 długopis na fakturze widniał za 15 zł, najprostszy bic, ten niebieski, i takich długopisów razy 1000 sztuk, lub nic nie wnoszące szkolenie na którym byłem, była lista obecności, a pan szkoleniowiec nam żarty opowiadał, nie powiem fajnie było, ale nie tego się spodziewałem po tym jak ten projekt opiewał na 2 mln
sprawdzam
sprawdzam 09.10.2019, 09:35
No coś tu ewidentnie jest nie tak, dlaczego ta inwestycja ma kosztować 5 mln, sprawę należało by zgłosić do sprawdzenia, bo nawet zaczynając od wykupu ziemi, poprzez projekt, następnie budowę i wyposażenie takiego budynku, to coś tu jest mocno zawyżone
Olek
Olek 09.10.2019, 03:35
Nic nie jest za darmo tylko to jest nagroda za pracę.
Wolny ptak
Wolny ptak 09.10.2019, 00:08
Gdzie kasa na ścieżkę przy jeziorze klimkowka!?
Przyjaciel
Przyjaciel 08.10.2019, 22:06
Kto bogatemu zabroni!!!
Zniesmacha
Zniesmacha 08.10.2019, 20:36
5 milionów to chyba żart duży dom kosztuje milion z jacuzzi ludzie to są jaja!
cwaniaczek
cwaniaczek 08.10.2019, 20:52
może planista przewidział taki skok cen mat. budowlanych po 13 października?
adam1
adam1 08.10.2019, 19:30
5 mln to trochę za dużo, ktoś na tym sporo zarobi. Taki budynek można spokojnie wybudować za 500 tys
kramer
kramer 08.10.2019, 16:54
jak widać tylko PIS coś robi! ;)
Robert
Robert 08.10.2019, 15:30
Po co? 5 milionów zł? Powinni postawić ze dwa kontenery biurowe i w zupełności by wystarczyło. Policja prawie nie korzysta z tego posterunku. A na przesłuchania powinni wzywać do Gorlic.
Maciej Wierszyc
Maciej Wierszyc 08.10.2019, 22:27
Oczywiście, można też za dużą banke..Jestem, absolutnie za tak!! Za małą banie niech powstanie. Jest potrzeba. Chistoria okołowyborcza jest inna.Niech powstaje za banie. Nie z kasy gminy Uście, bo policja jest inaczej umiejscowiona w buzzecie Państwa. Kto nie kuma, to nie kuma. W każdym razie,pomysł jest świetny i chwala,ze realizowany. Gratulacje! !
Tenko
Tenko 08.10.2019, 14:09
Niech te wybory już miną... wszędzie te pisowskie twarze :(
T
T 08.10.2019, 22:26
Jedź do Krakowa, tam prawie sama Platforma.
Pisior
Pisior 08.10.2019, 21:18
Pisowskie? Tzn jakie?

Pozostałe