Napad na kantor, tak ćwiczyli gorliccy mundurowi

  • 09.10.2019, 13:28
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Napad na kantor, tak ćwiczyli gorliccy mundurowi Foto: KPP w Gorlicach
Dwaj mężczyźni napadają na kantor zlokalizowany w centrum Gorlic. Po sterroryzowaniu obsługi kradną pieniądze, biorą zakładnika i odjeżdżają. Gdy informacja o zdarzeniu dociera do gorlickich stróżów prawa, ci natychmiast podejmują działania i udają się w kierunku możliwej drogi ucieczki. Istnieje podejrzenie, że przestępcy uciekają w stronę granicy państwa i to właśnie tam rozstawiany jest posterunek blokadowy. Po pościgu sprawcy zostają zatrzymani. Tak wyglądał scenariusz ćwiczenia dowódczo-sztabowego realizowanego w zeszłym tygodniu przez gorlickich policjantów.

W piątek (4 października) kilka minut po godz. 9 dyżurny gorlickiej jednostki przyjmuje zgłoszenie o napadzie na kantor w centrum Gorlic. Zamaskowani sprawcy wchodzą do kantoru tuż po jego otwarciu, terroryzują obsługę, kradną pieniądze oraz zabierają jednego z pracowników jako zakładnika. Odjeżdżają szarym samochodem w stronę Sękowej.

Informacja o zdarzeniu natychmiast przekazana zostaje wszystkim patrolom będącym w służbie. Policjanci udają się w pościg za przestępcami. Kilkanaście minut później pojawia się informacja, że rabusie wypuścili zakładnika i zamierzają uciec z Polski, przekraczając granicę państwa w Koniecznej. To właśnie na tej trasie rozstawiony zostaje posterunek blokadowy. Gdy przestępcy wraz ze ścigającymi ich funkcjonariuszami docierają do blokady, policjanci rozwijają kolczatkę i zatrzymują obu mężczyzn.

Opisane zdarzenie to scenariusz ćwiczenia, które zorganizowali i przeprowadzili policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Jego celem było doskonalenie praktycznych umiejętności w zakresie organizacji i prowadzenia działań pościgowych i blokadowych. Na zakończenie policyjni obserwatorzy, którzy przyglądali się wszystkim etapom ćwiczenia, przeanalizowali jego przebieg i omówili uwagi oraz spostrzeżenia dotyczące trudności, jakie mogą powstać przy tego typu zdarzeniach.

Źródło info i foto: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (5)


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KOSI
KOSI 13.10.2019, 19:07
GORLICKA POLICJA NIE JEST WSTANIE ZŁAPAĆ NAWET MENELA Z KONOPNICKIEJ CZY Z HALLERA.TO KOMPLETNI AMATORZY ALE I NIKT W GORLICACH NIE JEST ZDOLNY DO NAPADU TO BY MUSIELI BYĆ LUDZIE PRZYNAJMNIEJ Z SĄCZA
Gość
Gość 11.10.2019, 06:58
Ciekawe jakim cudem ci sprawcy wraz z zakładnikem przedarliby sie gorlickie korki...
Świadek
Świadek 10.10.2019, 23:27
Zgodnie z przepisami każdy może ćwiczyć ale w miejscach ustronnych w takich jak stadion lub hala sportowa by było Bezpiecznie.
zoo
zoo 10.10.2019, 20:15
Zrobiła się afera i się tumaczą bo za atakowali ludzi w centrum miasta.
kono
kono 10.10.2019, 05:08
tzn chcieli by miec tak akcje udana po takim wydarzeniu :P
Swój
Swój 09.10.2019, 21:18
Skodo odjechał w stronę Sękowej to w jaki sposób go wyprzedzili😂 jeszcze pobierając z magazynu kolczatkę 🤣
zoo
zoo 09.10.2019, 20:43
Czy to prawda że w środku miasta doszło do wymiany ognia?
Ona
Ona 09.10.2019, 20:42
Nawet jak to się nazywa ćwiczenia to logiczne chyba że robi się to na odludziu.
momoa
momoa 09.10.2019, 16:03
kryminalana vectra hahahaaa!!

Pozostałe