Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

  • 15.10.2019, 10:35
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Podziękowania, życzenie, gratulacje, nagrody i kwiaty dla nauczycieli – tak wyglądały powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach władze samorządowe powiatu gorlickiego spotkały się z dyrektorami i najlepszymi nauczycielami wszystkich szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowych.

Gości powitał dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach Adam Tarsa, podkreślając, że Dzień Edukacji to wspólne święto nauczycieli, pracowników oświaty, uczniów i rodziców. Dyrektor przypomniał także rangę i historię tego niezwykle ważnego święta, które ustanowione zostało na pamiątkę powołanej 246 lat temu Komisji Edukacji Narodowej.

Starostwo powiatowe prowadzi 15 jednostek oświatowych. Pracuje w nich 568 nauczycieli, w tym: 420 dyplomowanych, 60 mianowanych, 43 kontraktowych i 25 stażystów. W tym roku w szkołach podległych staroście uczy się 4475 uczniów.

Słaby nauczyciel – opowiada. Dobry nauczyciel – wyjaśnia. Bardzo dobry nauczyciel – demonstruje. Genialny nauczyciel – inspiruje. Takich właśnie nauczycieli mamy w szkołach powiatowych. Należycie Państwo do tych genialnych – inspirujących. Każdego dnia wzbogacacie życie swoich uczniów, wskazujecie im właściwą ścieżkę i wspólnie poszukujecie rozwiązań – podkreślała w czasie swojego wystąpienia starosta Maria Gubała.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej był także okazją do wręczenia nagród starosty dyrektorom i nauczycielom. Otrzymali je: Waldemar Gniady – dyrektor ZSZ w Gorlicach, Adam Tarsa – dyrektor CKPiU w Gorlicach, Tomasz Kubala – dyrektor MDK w Gorlicach, Robert Góra i Rafał Wrona – I LO w Gorlicach, Marta Pikor i Dorota Niemiec – ZS Nr 1 w Gorlicach, Małgorzata Miękisz-Müller i Paulina Kwiatek – ZSE w Gorlicach, Krzysztof Jędrzejczyk – ZST w Gorlicach, Sławomir Janusz i Maria Więcek – ZSZ w Gorlicach, Ewa Knybel – LO w Bieczu, Radosław Karp – ZSZ w Bieczu, Renata Pękala – ZSZ w Bobowej, Małgorzata Hotloś – ZSO w Bobowej, Krystyna Pogorzelska – SOSW w Szymbarku, Magdalena Kozub – SOSW w Kobylance, Agata Masztafiak – MDK w Gorlicach, Bogusław Mitka – CKPiU w Gorlicach.

Wręczone zostały również nagrody dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach. Otrzymali je: Zbigniew Żyrkowski, Tomasz Machowski i Bogumił Mruk.

Dla uczestników spotkania została przygotowana część artystyczna przez wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury, w składzie Julia Król, Paweł Jędrzejowski i Kacper Wiktorek. Opiekunami zespołu są: Agata Masztafiak i Dominika Jodłowska-Kubala.

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (7)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Belfer
Belfer 16.10.2019, 22:55
Słaby starosta podkresla haha
kotopałek
kotopałek 15.10.2019, 21:38
Ci biedni, przepracowani nauczyciele znowu mają wolne, a niech to, popieram wasz ***k
Głupi Jaś
Głupi Jaś 15.10.2019, 19:42
A w gminie Biecz nagród dla nauczycieli brak, poszły na spłatę zadłużenia.
Becz
Becz 15.10.2019, 21:33
A niby za co nagrody?

Pozostałe