Tropiki w środku jesieni. Już wkrótce pogoda ma się drastycznie zmienić.

  • 24.10.2019, 16:07
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Tropiki w środku jesieni. Już wkrótce pogoda ma się drastycznie zmienić. fot. Piotr Gaborek
Iście wakacyjna aura panuje za naszymi oknami. Kończy się jedna z najcieplejszych październikowych dekad, będąca ewenementem w skali kilku ostatnich lat. Dzisiaj (24 października) w najcieplejszym momencie temperatura sięgnęła aż 25 stopni Celsjusza w cieniu.

Pogoda zgotowała nam podobny scenariusz do tego zaobserwowanego przed rokiem. Bardzo ciepła jesień rozpieszcza nas słoneczną aurą i wysokimi jak na ten czas, temperaturami. W ostatnich dniach średnia wartość temperatury plasuje się na poziomie około 20oC, w nocy są to wartości w okolicy 10 kresek powyżej zera. Wszyscy zamienili garderobę i obuwie z jesiennej opcji na jeszcze letnią.

Niestety. To już koniec polskiej, pięknej jesieni.

Jeszcze w weekend ma być ciepło. Przyszły tydzień przyniesie zmianę pogody i spore ochłodzenie. Termometry nie będą już dla nas tak łaskawe, a słupki rtęci będą pokazywać co najwyżej kilka stopni powyżej zera.

Są już też pierwsze prognozy dotyczące początku listopada i związanego z nim Dniem Wszystkich Świętych.

Według prognoz długoterminowych temperatura w dzień osiągnie około 5oC, a w nocy może być przymrozek do około 3-5 stopni poniżej zera. Pierwsze dni listopada mogą też już być białe, w terenach górskich prognozuje się opady deszczu i śniegu. Czyżby po ciepłej i długiej złotej, polskiej jesieni miała przyjść szybka zima?

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe