Gorlice, ulica Krakowska. Potrącenie pieszego na pasach.

  • 05.11.2019, 09:10
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Gorlice, ulica Krakowska. Potrącenie pieszego na pasach. Foto: ilustracyjne/własne
Wczoraj (4 listopada) tuż po godz. 16 kierujący samochodem seat, mieszkaniec Zagórzan, przejeżdżając przez oznakowane przejście, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który znajdował się już na pasach.

Doszło do potrącenia mieszkańca Gorlic, który w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała. Został zabrany do gorlickiego szpitala.

Obaj panowie byli trzeźwi. Policjanci wszczęli postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Źródło info: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

świadek
świadek 06.11.2019, 09:05
Byłem świadkiem jak koleś jechał na rowerze a osoba przechodząca przez pasy na jezdni patrzyła w całkowicie inną stronę i zdziwienie jak rower uderzył w pieszego.
As
As 06.11.2019, 08:49
Ja uważam że zbyt mało jest edukacj pieszych. Zgadzam się z teorią odblesków ale nie mała tasiemka zwinięta na pasku torebki tylko odpowiednia powierzchnia widoczna z każdej strony. Kolejna sprawa to sposób wchodzenia na przejście kaptóry , telefony itp. Mnie uczono, że należy się zatrzymać przed przejściem i rozglądnoć w lewo prawo i znowu w lewo, ocenić odległość i prędkość pojazdu. Czy piesi zdają sobie sprawę z długości drogi hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, a oblodzonej? Mówi się im tylko że mają pierwszeństwo. Niech każdy zrobi sobie rachunek sumienia ile razy my wymusilismy pierwszeństwo jako kierowca, ale razy ostro hamujemy przed pieszym, który włazi bezmyślnie na przejście.
Jeszcze mógłbym długo pisać, ale co to zmieni? Rozwagi i wyobraźni wszystkim!!!
Uczennica
Uczennica 05.11.2019, 17:47
Tam należy uważać bo Przejście jest lekko skręcone, podobnie jak przejście za byłą Mleczarnią.
noś odblaski
noś odblaski 05.11.2019, 17:26
na zdjęciu świetnie widać jak niewidoczni są przechodnie po lewej bądź prawej stronie na chodniku. Ludzie wciąż nie są świadomi, że kamizelka odblaskowa może znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo na drogach. No ale, on idzie po chodniku, więc nie musi ubierać odblasków i w dodatku nie wygląda się w tym elegancko, ehh... Jestem w stanie wyobrazić sobie, że kierowca mógł nie widzieć pieszego nawet pomimot tego, że ten odcinek drogi jest oświetlony. Wspomniana w komentarzu komisja ma bardzo ograniczone narzędzia, jedyne co przychodzi mi na szybko do głowy to ograniczenie prędkości, zastosowanie progów zwalniających... a pieszy wciąż pozostaje niewidoczny. Myślę, że warto samemu zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich wychodząc po zmroku na spacer, jogging, wracając z pracy, zakupów bądź szkoły.
Burek
Burek 05.11.2019, 18:52
Po przeczytaniu tego komentarza nasunął mi się taki pomysł, by zrobić taką sygnalizację która jest pobierana ze słońca i świeci się jak wieczory są długie by kierowca miał czerwone światło czyli STOP i taka sygnalizacja jest chyba koło Sądu i byłego totolotka koło PKP. Ale czy działa to tego już nie wiem.
Inspektor.
Inspektor. 05.11.2019, 13:56
Zapraszam by problemy i zagrożenia Gorlickie zgłaszać na Krajowej Mapie Zagrożeń.
Burek
Burek 05.11.2019, 12:40
Któryś raz to jest z rzędu to znaczy że powinna zostać powołana komisja w tej sprawie by zwiększyć bezpieczeństwo nawet pasami zwalniającym.

Pozostałe