Jakie warunki należy spełnić, aby zapisać się do szkoły policealnej?

  • 05.11.2019, 15:46
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Jakie warunki należy spełnić, aby zapisać się do szkoły policealnej?
Szkoły policealne to popularna alternatywa dla studiów wyższych. Trwają krócej, a przy tym także pozwalają na uzyskanie atrakcyjnego fachu. Jakie warunki należy spełnić, aby rozpocząć kształcenie w szkole policealnej?

Dzisiaj szkoły policealne działają na terenie całej Polski. Do wyboru mamy szeroką paletę kierunków, które pozwalają na zdobycie przyszłościowego wykształcenia i łatwe znalezienie pracy z dobrą płacą. W przeciwieństwie do nauki na uczelniach wyższych, szkoła policealna Kraków - https://faber.edu.pl/ czy też w innej miejscowości nie wymaga spełnienia aż tak wielu wymogów. Kto zatem może rozpocząć w niej naukę?

Szkoła policealna – zasady rekrutacji

Najczęściej szkoły policealne posiadają podane warunki rekrutacji. Można znaleźć je także na ich stronach internetowych. Do rozpoczęcia nauki należy posiadać wykształcenie średnie, czyli ukończoną szkołę średnią. Nie jest jednak wymagana matura, dlatego do szkoły policealnej mogą zapisać się także te osoby, które nie podeszły lub też nie zaliczyły egzaminu dojrzałości. Również szkoły policealne wymagają dostarczenia odpowiedniego formularza, zdjęć oraz zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do rozpoczęcia kształcenia – zaświadczenie to można uzyskać od lekarza rodzinnego. Wobec tego warunki rozpoczęcia kształcenia w szkołach policealnych są bardzo atrakcyjne i to szansa dla każdego, kto chciałby rozpocząć kształcenie i zdobyć dla siebie przyszłościowy fach w wybranym kierunku.

Decyduje kolejność zapisów – nie zwlekaj!

Szkoły policealne nie organizują egzaminów wstępnych, dlatego też o przyjęciu decyduje w tym przypadku kolejność zgłoszeń. Jako że liczba miejsc na kierunkach jest ograniczona, warto się spieszyć z zapisami. Im wcześniej zgłosimy swoją kandydaturę do szkoły policealnej i im szybciej dostarczymy odpowiednie dokumenty, tym większa jest wówczas szansa na przyjęcie na wybrany kierunek. Nie warto zatem zwlekać, jeśli chcemy mieć pewność, że od razu po zakończeniu szkoły średniej będziemy mogli rozpocząć dalszą naukę w szkole policealnej.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Student
Student 09.11.2019, 16:48
By dziś zapisać się do szkoły policealnej to należy umieć malować kredkami.
B
B 06.11.2019, 19:36
Zaswiadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwskazan do wykonywania zawodu na danym kierunku ksztalcenia a nie od lekarza rodzinnego

Pozostałe