Biecz. Woda niezdatna ani do picia, ani do użytku.

  • 06.11.2019, 15:50
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

Biecz. Woda niezdatna ani do picia, ani do użytku.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zawiadamia o braku przydatności wody do spożycia.

Dotyczy to mieszkańców miasta Biecz.

Woda nie jest zdatna do picia, nie można nią myć owoców, warzyw, naczyń kuchennych. Nie jest zdatna do kąpieli, czynności higienicznych, a nawet do prania.

Może być wykorzystywana do celów sanitarnych, np. w wc.

 

 

 

Justyna Miarecka

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sąsiad
Sąsiad Wczoraj, 20:52
Dlaczego Wy Bieczanie, godzicie się na najdroższy kanał i wodę, która nie jest najlepszej jakości, czasami skażona, oraz o dużej mętności i wysokiej zarwartości chloru, podejrzanie pachnie. Płacicie za nieudolne zarządzanie przez Kierownictwo Spółki. A co na to mówi Wasza Rada Miasta? Sprawdźcie czy macie legalizowane co 5 lat wodomierze, które po terminie legalizacji, mogą dawać błędne odczyty i zawyżone rachunki. Jesteście zmuszeni oszczędzać, zużywając mniej wody, a moglibyście używać wodę normalnie, przy normalnie wyliczonej taryfie. Sprawdźcie taryfy w innych Gminach, czasem dużych miastach, gdzie są niższe ceny. Zażądajcie od Operatora obowiązkowych, okresowych badań jakości wody, gdy macie podejrzenia złej jakości, gdy jest mętna, śmierdzi, ma zmieniony kolor. Macie do tego pełne prawo. To są Wasze pieniądze.
Sasiad
Sasiad 15.11.2019, 14:53
Wiadomo juz cos jak sytuacja z woda w bieczu....bedzie czy juz na zawsze bedziemy musieli nosic z tych mauzerow....a co jak przyjfa mrozy... Zamarznie napewno w zaworach i wtedy to juz bedzie klopot....
bieczanin
bieczanin 14.11.2019, 14:30
Dlaczego jest tak bagatelizowana sprawa informacji; przyczyna zanieczyszczenia,osoby odpowiedzialne za czystość ujęcia i przydatność do spożyci; czyżby to była II warszawa i wszystko dobrze?,a co robi Burmistrz-kryje czy pod dywan?
Rudy
Rudy 15.11.2019, 20:29
Odpowiedzialni:
1. Prezes Mpgk.
2. Kierownik wodociągów.
3. Konserwatorzy ujęć wody i sieci
wodociągowej.
4. Bakterie, o których w. w. nie mają
pojęcia.
Szczery
Szczery 10.11.2019, 18:28
Może się pozbywają dobytku z Rafinerii.
Kriss
Kriss 10.11.2019, 17:03
Miejscowe media śpią bo w Gorlicach woda jest więc po co się Bieczem przejmować . Na stronie Radia Kraków pisze że do środy

Zainteresowany
Zainteresowany 10.11.2019, 08:05
Do kiedy nie można z wody korzystać?
s
s 10.11.2019, 13:07
ciiicho głuuucho i cuuudoownie.....
Cez
Cez 07.11.2019, 19:21
Obok przychodni Eskulap zbiornik z wodą również wyparował. Kompletna ignorancja!
t
t 07.11.2019, 20:01
jest na przedszkolu, swoją drogą powinny być dwa
Bieczanin
Bieczanin 07.11.2019, 14:21
Woda i kanał w Bieczu jest najdroższa nie tylko w powiecie ... np. woda ze ściekami w Krakowie kosztuje 10,34 zł i jest zdatna do picia bez przegotowania ...
W1
W1 15.11.2019, 21:17
Najdroższa nie oznacza, że lepsza.
Bieczok
Bieczok 07.11.2019, 23:54
A wiesz dlaczego w Krakowie woda jest zdatna do picia bez przegotowania? Bo z-cą dyrektora technicznego "wodociągów" jest bieczanin, który wychował się w Bieczu. Dobre, nie?
Niuniuś
Niuniuś 09.11.2019, 09:51
I dlatego jest zdatna ,że Gipsio jest zastępcą ? Zastanów się co piszesz
Ktoś
Ktoś 07.11.2019, 13:39
Dziwna ta bakteria e coli, ponieważ te bakterie giną w temperaturze powyżej 60 st., a tu nawet niezdatna woda po przegotowaniu. ???
Rożeń
Rożeń 08.11.2019, 18:33
Bakterie Coli powodują" zakażenie dróg moczowych; zapalenie cewki moczowej; odmiedniczkowe zapalenie nerek; zapalenie otrzewnej; zapalenie opon mózgowych; sepsę. Bakterie Coli to grupa bakterii odpowiedzialna za zakażenie organizmu. Niektóre z tych bakterii giną w wodzie o temperaturze 60 st. C. Pod warunkiem, iż przebywają w niej przez co najmniej 20 minut. Część bakterii nie ginie w tej temperaturze, dla tego Sanepid zakazał jej do celów spożywczych i mycia. Kontakt z nią może być szkodliwy.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.11.2019, 12:18
Najdroższa woda i kanał w całym powiecie pewnie i jeszcze takiej jakosci? I nawet grosza nie odtrąca od rachunku czy to jest sprawiedliwe ?
Biecz
Biecz 07.11.2019, 10:28
Na rynku zniknął mauser z wodą, a żadnych nowych informacji brak.
Pawl
Pawl 07.11.2019, 13:55
Moze pan co chodzi z burmistrzem ma jakis swoj genialny pomysl.....najpierw to wodociagi w bieczu trzeba zrobic z prawdxiwego zdarzenia a nie z jakis studni na wapniskach co maja ze sto lat wode czerpac......
Mieszkanka Biecza
Mieszkanka Biecza 07.11.2019, 09:07
Szkoda że ten komunikat już ok 13 był w mieście, a na blokach (ul. Parkowa ) dopiero ok 19 ! Gdzie moi sąsiedzi nie siedzą w internecie itp
Arek
Arek 07.11.2019, 06:42
O slonecznej nie wspomnieli
Bieczanka
Bieczanka 06.11.2019, 22:30
Czy nie powinno byc to oglaszane przez megafony po calym Bieczu ? Kto siedzi z nosem w internecie 24h? Mam nadzieje, ze ktos za to odpowie...
Kriss
Kriss 06.11.2019, 21:02
Całkowity brak informacji, media przekazały informację popołudniu, czy ktoś je poinformował ? dlaczego mieszkańcy nic nie wiedzieli wcześniej skoro próbki były pobierane 4 listopada a informacja pojawiła się 6 i to popołudniu. Skandal !!! Powinny pojawić się dymisje za brak rzetelnej informacji !!!
mieszkaniec Biecza
mieszkaniec Biecza 06.11.2019, 19:24
A co otwartymi restauracjami,szkołami nie mówiąc o przedszkolu?
Mieszkanka
Mieszkanka 06.11.2019, 18:47
Nie każdy siedzi 24/7 na stronie internetowej BIECZA! Takie informacje powinny być przekazywane w inny sposób! NIESTETY NIE KAŻDY MYŚLI! A wiele osób zdążyło spożyć skażoną wodę..
MlekoSięRozlało
MlekoSięRozlało 06.11.2019, 18:22
Kto mądry pije od lat kranówę z Biecza? Od kilku miesięcy śmierdziała ściekami, a od ponad 3 lat powoduje efekt zwrotny. Mimo zgłoszenia do władz miasta, zero odzewu w sprawie wspólnej inicjatywy uzdatnienia wody pitnej. Będzie jeszcze goręcej, gdyż w toku prokuratorskim jest już sprawa o nadajnikach GSM, które od maja emitują tak wysokie fale, że w niektórych domach w Bieczu wyje, aż się spać nie da. Metaliczny wyjący dźwięk.
Student
Student 06.11.2019, 18:12
Nie narzekajcie. Przynajmniej nie mamy pronlemu z zatwardzeniem.
anon
anon 06.11.2019, 17:06
Jak często jest ta woda badana? Próbka z 4. a informacja dzisiaj, pijemy niewiadomo już jak długo.

Pozostałe