Gorlice. Młoda kobieta podtruła się tlenkiem węgla.

  • 07.11.2019, 09:32
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Gorlice. Młoda kobieta podtruła się tlenkiem węgla. Foto: ilustracyjne
Dzisiaj (7 listopada) kilka minut po godz. 7 strażacy z gorlickiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej zostali wezwani do jednego z domów na Osiedlu Królów w Gorlicach, gdzie w łazience zasłabła 18-letnia kobieta.

Na szczęście jeszcze przed przyjazdem ratowników ojciec dziewczyny wyniósł ją z łazienki. Przez chwilę była nieprzytomna. Została zabrana do gorlickiego szpitala.

W łazience znajdował się piecyk gazowy, a strażackie urządzenie do pomiaru tlenku węgla pokazało około 20 ppm, w pokoju, do którego poszkodowana została przeniesiona. Jak zaznaczają ratownicy, nie jest to może duża wartość, ale po wyniesieniu 18-latki z łazienki, drzwi do pomieszczenia zostały otwarte, więc powietrze zdążyło się wymieszać. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że w momencie, kiedy gorliczanka zemdlała stężenie tlenku węgla było dużo wyższe.

Źródło info: KP PSP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mirek
Mirek 13.11.2019, 18:16
Wykonywać obowiązkowe kontrole przewodów kominowych i serwis urządzeń gazowych.
Też kiedyś podtruty
Też kiedyś podtruty 08.11.2019, 20:28
Czujnik czadu powinien być przepisowo obowiązkowy w każdym domu i mieszkaniu i jest kolejny już dowód na to że nie ma co oszczędzać i mieć kogoś na sumieniu. Można stwierdzić że uciekła Grabarzowi z pod łopaty i dostała drugie życie, po to by apelowała i pouczała innych, ale też wielkie gratulacje należą się Ojcu dziewczyny za czujność, bo o życiu dziewczyny mogło zdecydować nawet 5 sekund.
Czytelnik
Czytelnik 07.11.2019, 20:09
ppm to jedna część z miliona. 20ppm=0.002% . Najistotniejszy jest czas przebywania osoby w pomieszczeniu o podwyższonym stężeniu CO. Łazienkowe czujniki CO sygnalizują jeśli 30 ppm utrzymuje się przez minimum dwie minuty.
Kkkkkkkkkkk
Kkkkkkkkkkk 07.11.2019, 11:58
Ile to jest 20 ppm

Pozostałe