„Łukasiewicz Nafciarz Romantyk” z nagrodami

  • 15.11.2019, 10:13
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

„Łukasiewicz Nafciarz Romantyk” z nagrodami fot. Barbara Pruś - TELEWIZJA OBIEKTYW
Dokument fabularyzowany produkcji Telewizji Obiektyw „Łukasiewicz Nafciarz Romantyk” został nagrodzony na dwóch festiwalach.

Jury XIV Festiwalu Polonijnego „Losy Polaków 2019”, który odbył się w dniach 6 – 9 listopada 2019 r. w Warszawie przyznało Producentowi Bogdanowi Miszczakowi Nagrodę Specjalną za wieloletnie podejmowanie tematyki Festiwali Polonijnych „Losy Polaków”. Na tegoroczny festiwal została zgłoszona ostatnia produkcja Telewizji Obiektyw „Łukasiewicz Nafciarz Romantyk”.

Nagrodę w imieniu producenta odebrała Magdalena Koszalińska. Festiwal Polonijny Losy Polaków organizowany jest przez Fundację Polska-Europa-Polonia w ramach wieloletniego Programu „Niepodległa”, związanego z 100-ną Rocznicą Odzyskania Niepodległości.

Również w sobotę 9 listopada film „Łukasiewicz Nafciarz Romantyk” został doceniony na 17. Festiwalu Filmów Optymistycznych Happy End w Rzeszowie. Organizatorzy przyznali Nagrodę Specjalną Prezesa Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej w kategorii filmów dokumentalnych, zrealizowanych przez twórców telewizji lokalnych oraz nagrodę w kategorii Najlepszy Trailer.

To już kolejna nagroda dla filmu „Łukasiewicz Nafciarz Romantyk”. W maju tego roku film zdobył główną nagrodę na festiwalu PIKE w Sopocie w konkursie „To nas dotyczy” oraz nagrodę publiczności i II miejsce w konkursie głównym na 7. Zamojskim Festiwalu Filmowym „Spotkania z historią”, który odbył się w sierpniu 2019 r. Ponadto został  pokazany w czasie tegorocznej 20 edycji Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles, a także w ramach 31. Festiwalu Filmu Polskiego w Chciago.

Fabularyzowany dokument „Łukasiewicz Nafciarz Romantyk”, który powstał m.in przy wsparciu Miasta Gorlice, opowiada o twórcy przemysłu naftowego – Ignacym Łukasiewiczu. W rolę tę wcielił się Mariusz Bonaszewski. W pozostałych rolach wystąpili m.in. Dagny Cipora, Artur Dziurman, Łukasz Konopka oraz Mateusz Mikoś. Scenariusz filmu napisał Łukasz Walczak, reżyseria Maciej Wójcik, producent Bogdan Miszczak.

źródło: Barbara Pruś - TELEWIZJA OBIEKTYW

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe