Libusza. Kierowca autobusu na podwójnym gazie.

  • 19.11.2019, 12:48
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Libusza. Kierowca autobusu na podwójnym gazie. Foto: ilustracyjne/własne
Dzisiaj (19 listopada) około godz. 7.30 policjanci prowadzili w Libuszy akcję badania trzeźwości kierowców. Mundurowi byli zszokowani, kiedy okazało się, że kierowca autobusu, który wiózł pasażerów w tym dzieci do szkoły, wydmuchał 0,5 promila alkoholu.

Policjanci z gorlickiej drogówki prowadzili dzisiejszego poranka akcję pod hasłem „Stop Probierz”.

Celem tych działań jest ujawnianie kierowców, którzy, będąc pod działaniem alkoholu, siadają za kółko. Takie akcje ukierunkowane są na sprawdzenie stanu trzeźwości maksymalnej liczby kierowców. Policyjne kontrole przeprowadzane są w różnych godzinach i miejscach.

Właśnie w czasie trwania tej akcji przebadany został kierowca kursowego autobusu, mieszkaniec gminy Biecz, który był w pracy – wiózł pasażerów, w tym dzieci i młodzież do szkoły. Niestety, ale ich podróż znacząco się przedłużyła, bo mężczyzna za kierownicę już nie wrócił, dopiero po policyjnych czynnościach został zwolniony do domu.

Kierowca autobusu stracił prawo jazdy, a za prowadzenie pojazdu na podwójnym gazie odpowie przed sądem.

Źródło info: KPP w Gorlicach

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotr
Piotr 25.11.2019, 14:56
Co to jest 0,5
Lena
Lena 23.11.2019, 11:19
Moze i pan kierowca nie bedzie jezdzil bhsem po kontroli ale zapewne mechanikiem w nowexie dalej jest wiec jak kiedys po piwku nie dokreci dobrze kola albo cos innego ciekawe kto wtedy wezmie odpowiedzjalnosc .......powinien byc zwolniony calkiem z pracy a nie tylko odsuniety od jazdy.....no ale wlasciciel firmy sam sobie robi tym reklame
Libuszok
Libuszok 20.11.2019, 22:55
Czytam te komentarze i same dziwne domysły. Sam przejeżdżając widziałem ten bus. Był to nowex
bc547b
bc547b 20.11.2019, 21:29
Popieram tę akcję! Sam dziś "dmuchałem" - oczywiście 0,0% ale niech Ci policjanci zaczną się trochę uśmiechać bo człowiek choć wie że jest czysty to na widok takiej miny zaczyna się denerwować :D
cinek
cinek 20.11.2019, 19:42
Pewnie to jakiś były kierowca pekaesu, bo u nich to był chleb powszedni i mu tak zostało.
Grażyna
Grażyna 20.11.2019, 11:18
W firmie transportowej powinni sprawdzać alkomatem każdego kierowcę przed wyruszeniem w trasę.
ktoś
ktoś 21.11.2019, 14:46
a jaka gwarancja że nie wypije "małpki" po kontroli przez szefa ?
Asia
Asia 19.11.2019, 22:42
I dobrze więcej takich akcji policji. Ja już miałam taką sytuację kierowca jechał z żoną i dzieckiem co chciałam go wyprzedzić zajezdzal mi drogę, albo zajezdzal z jednej strony jezdni a druga coś mnie tchnelo że on chyba nie dzisiejszy. Zadzwoniłam na policję podałam numery rejestracji auta najbliższy patrol go zatrzymał okazało się że był na podwójnym gazie. Żona jadąc z nim nic nie czuła wiózł małe dziecko i żonę jak mógł wsiąść wogole w takim stanie za kierownice.
cynamon48
cynamon48 19.11.2019, 21:30
kiepski zart - we Wloszech , Francji , czy USA kierowca moze miec 0.7 czy 0,8 i zaden nie jest mordercą tak jak u nas za 0,25
Kierowca Autokaru.
Kierowca Autokaru. 20.11.2019, 16:32
Jeśli chodzi o kierowców zawodowych, nie ma tolerancji.
00,0 w przeciwnym przypadku kłopoty.
Na Bałkanach nikt się nie czepia, ponieważ 'ktoś musi zawieźć ludzi" lecz to inna kultura.
Pozdrawiam.
ewa
ewa 20.11.2019, 09:00
nie porównuj stanu umysłu "polak" który jest pod wpływem np. 0,5 do Włocha, Francuza czy też Amerykanina...
~~~~ja
~~~~ja 20.11.2019, 10:25
@ewa dokładnie, mający 0,5 promila Polak jest 100 x mądrzejszy od tych "kulturalnych" narodów ale wystarczy ruszyć D choćby do Krakowa aby zobaczyć co u nas wyprawiają ci w twoich oczach idealni goście.
Poza tym za granicą zachowanie na drodze nawet trzeźwych kierowców pozostawia wiele do życzenia (i nie piszę o chamach, którzy są wszędzie tylko ogólnie o umiejętności jazdy). Przy czym nie idealizuję Polaków ale wbrew stereotypom u nas wcale nie jest tak źle.
Jak wnioskuję tobie bardzo zależy aby robić z Polaków buraków więc idź się nachlać i popraw niechlubne statystyki.
Konkurencja
Konkurencja 19.11.2019, 21:14
Skoro nie umieją zachować bezpieczeństwa, to cała firma powinna stracić zezwolenie na dalsze prowadzenie firmy transportowej. Chyba logiczne że Bezpieczeństwo jest Najważniejsze.
ktoś
ktoś 21.11.2019, 14:50
taaa... a za pijanego lekarza zamknijmy szpital, za sprzedawce zamknijmy sklep, za pijanego nauczyciela zamknijmy szkołę itp...
Odbytnica
Odbytnica 19.11.2019, 21:00
ależ smutna sprawa
Kazek
Kazek 19.11.2019, 20:22
Droga w libuszy...nowex?????
Mini
Mini 19.11.2019, 19:18
Stracił prawo jazdy to stracił pracę. Ale Policjant uratował życie i zdrowie innych. Tylko mnie zastanawia taka sprawa, bo wygląda na to że kierowca był z Krakowskiej lub z okolic bo takie jest zdjęcie w tle.
Jaja
Jaja 19.11.2019, 20:22
Pisze pod zdjeciem foto ilustracyjne ;)
Drajwer
Drajwer 19.11.2019, 18:36
A mówią, że to młodzi nie mają wyobraźni odnośnie tego, co mogłoby się stać w takiej sytuacji

Pozostałe