Gorlice. 85-latek najpierw zarysował samochód na parkingu, a później spowodował kolizję.

  • 22.11.2019, 09:37
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Gorlice. 85-latek najpierw zarysował samochód na parkingu, a później spowodował kolizję.
Wczoraj (21 listopada) w ciągu dziesięciu minut doszło do dwóch zdarzeń drogowych, których sprawca był jeden mężczyzna.

O godz. 12.40 na ulicy Legionów w Gorlicach kierowca fata punto nie zachował dostatecznej ostrożności i na parkingu najechał na zaparkowanego peugeota, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Całe zdarzenia zaobserwowała postronna osoba, która zgłosiła sprawę mundurowym.

Natomiast o godz. 12.50 na ulicy Sienkiewicza w Gorlicach ten sam kierowca najechał na przyczepę samochodu ciężarowego, który prawidłowo włączał się do ruchu.

Za spowodowanie pierwszego zdarzenia 85-letni gorliczanin dostał 50 zł mandatu, a za spowodowanie kolizji z ciężarówką 500 zł i sześć punktów karnych. Mundurowi zatrzymali sprawcy również dowód rejestracyjny pojazdu ze względu na uszkodzenia samochodu.

Źródło info: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Markarow
Markarow 24.11.2019, 02:54
Ten facet pochodzi z Italii , to norma że się wciska wszędzie
Podobnie jest na paryskich ulicach ..
Gorlice to też Europa...
Lukasz
Lukasz 23.11.2019, 21:42
Ciekawe jaki fiat panda czerwony bo.mi podczas wycofywania z parkingu najechał na bok samochodu dodam miałem kierunek i światła wsteczne wziolem winę na siebie bez policji bo pan starczy szkoda mi go było
A79A
A79A 24.11.2019, 06:06
Punto
A79A
A79A 23.11.2019, 21:41
Kojarzę takiego Pana parkującego w rynku, pewnie tam mieszka. Gościu potrafi hakiem przepchnąć inny samochód jak stanie na jego miejscu hahaha
Teodor
Teodor 23.11.2019, 11:51
Powinni oprócz dowodu rejestracyjnego zatrzymac mu prawo jazdy. Wyglada na to że statszy Pan nie nadaje się juz do prowadzenia pojazdu. Co będzie jak nastepnym razem nie zauważy pieszych na przejściu ?
Mieszkanka Osiedla Młodych
Mieszkanka Osiedla Młodych 22.11.2019, 23:32
A mi koło Zaścianka prawie, że na moich oczach dwukrotnie rozwalił mi lusterko facet popatrzył na mnie i zwiał .Nie wiem jaki to był samochód ale wyższy on musi tez mieć rozwalone lusterko albo lewy bok...On trafi kiedyś na mnie ja go poznam
Mieszkanka
Mieszkanka 22.11.2019, 17:12
Tak ....To drugie zdarzenie w tym miesiacu kiedy Pan w podeszlym wieku powoduje uszkodzenie samochodu, jedno z tych zdarzen, powazne zniszczylo samochod -calokiwicie, mlodzi tez popelniaja bledy..... taka prawda......ale te zdarzenia powinny dawac cos do myslenia, faktycznie strach juz chodzic chodnikami naszego miasta......i .....znowu Peugeot.....jakies fatum nad tymi samochodami ...niestety nie ma mocnych i nikt nie powinien sie czuc pewnie..i oby nikt nikomu takiej krzywdy nie wyrzadzal....
sikalafą
sikalafą 22.11.2019, 16:18
jaki mandat 50 zł? za spowodowanie uszkodzenia i ucieczkę z miejsca kolizji bez zostawienia do siebie namiarów, do sądu z dziadem starym!
Dziczku
Dziczku 22.11.2019, 16:02
Badania po 50 roku zycia powinno być robione co 2 lata i było by ok

Mamy co raz więcej ludzi chorych bo służba zdrowia lezy i kwiczy, więc kobieta i mężczyzna 50+ powinni co 2 lata przechodzić lekarskie badania wtedy znacznie będzie bezpieczniej. Im człowiek starszy tym bardziej narażany na zawał udar lub wylew... Dlatego z racji bezpieczeństwa powinno się zadbać o osoby starsze kierujące pojazdami. Ja sam jestem koło 40 roku życia gdzie mam momenty ze nie wsiadam do auta bo nie czuje się na tyle bezpieczny abym mógł prowadzić i zona za kółko wskakuje :)
adam1
adam1 22.11.2019, 21:12
Absolutnie się z tym nie zgadzam. Każdy odpowiada za swoje czyny. Lekarz nie jest w stanie wykryć wszystkich schorzeń. Jeżeli ktoś czuje się na siłach niech jeździ nawet w wieku 100 lat, ale wtedy odpowiada za wszelkie wynikające z tego konsekwencje.
Dariusz
Dariusz 22.11.2019, 17:58
Masz tylko 49 lat i takie kłopoty ? Czym niszczysz swój organizm ? Masz rację - nie wsiadaj za kierownicę - w ogóle.
Pawel
Pawel 22.11.2019, 15:48
Wszyscy pisza zabrac prawko itp....wy tez kiedys bedziecie w podeszlym wieku....dobrze pisac i oceniac jak ma sie 20 pare lat wtedy sie mysli ze zawsze taki bede.....owszem moze i powinny byc jakies tam testy sprawdzajace itp...ale nie jeden pan pabi w starszym wieku jezdzi lepiej niz niejeden mlodziak kiedys podwojna ciagla obwodnica biecza wyorzedza prosto pod ciezarowke widzialem osobiscie tylko dzieki refleksowi kierowcy ciezarowki nie doszlo do tragedi a wlasnie mlodzieniaszek w jakoms sportowym tak jechal....dziadziu by tak nie zrobil...
Prokurator
Prokurator 22.11.2019, 14:31
Powinni zabrać prawo jazdy w tym wieku.
Ja
Ja 22.11.2019, 13:23
Już drugi raz w tym miesiącu spowodowane sa kolizje gdzie kierowca jest w podeszłym wieku strach sie bać chodzić nawet juz po chodnikach .i wcale nie chodzi mi o obrażanie kogokolwiek...
Xxx
Xxx 22.11.2019, 11:43
Osoby w podeszłym wieku powinny robić badania co jakiś czas czy są zdolne do prowadzenia pojazdów mechanicznych
Aga
Aga 22.11.2019, 10:38
85lat to juz nie powinien jeździć
adam1
adam1 22.11.2019, 21:13
Tak, nie powinien jeździć, nie powinien chodzić, najlepiej poddać go eutanazji. Takie głupie lewackie myślenie
...
... 22.11.2019, 20:49
Obyś ty kiedyś była w tym wieku i uniemożliwi Ci prowadzenia samochodu, będziesz chodzić 5 km na nogach do lekarza dźwigać siaty z zakupami aż w końcu się wykonczysz
~~~~ja
~~~~ja 22.11.2019, 12:04
Nie można ustalić górnej granicy wiekowej do której można jeździć gdyż byłoby to krzywdzące dla osób, które mimo podeszłego wieku jeszcze są całkiem sprawne a dzięki doświadczeniu niejednokrotnie znaczniej bezpieczniej jeżdżą od niektórych młodych.
Można by natomiast jak napisał wyżej @Xxx wprowadzić badania potwierdzające zdolność do prowadzenia pojazdów. Tylko z tym ciężka kto to sfinansuje, bo czy każdego emeryta stać na takie badania? Może rząd powinien zając się służbą zdrowia tak aby każdy emeryt mógł swobodnie za darmo przynajmniej raz w roku porządnie się przebadać a przy okazji potwierdzić zdolność do prowadzenia pojazdów... Nie, nie ma się co łudzić od kiedy pamiętam (a jestem po 40-stce) w Polsce służba zdrowia do jeden wielki roz*l i ani ten ani przyszły rząd tego nie naprawi.

Pozostałe