Ropa. Gminny Konkurs „Umiem Powstrzymać Nietrzeźwego Kierującego” z cennymi nagrodami.

  • 26.11.2019, 12:19
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Ropa. Gminny Konkurs „Umiem Powstrzymać Nietrzeźwego Kierującego” z cennymi…
Urząd Gminy w Ropie wraz z Komendą Powiatową Policji w Gorlicach zorganizowała w ostatni piątek (22 listopada) Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym „Umiem Powstrzymać Nietrzeźwego Kierującego”.

Celem tego konkursu było edukowanie, jak również zwrócenie uwagi na problem poruszania się po drogach nietrzeźwych kierujących niosących zagrożenie dla dzieci, które są przecież w dużym stopniu, jako piesi poruszający się do szkoły, uczestnikami niechronionymi w ruchu drogowym.

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ropie, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu i Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach ufundowały dzieciakom upominki, w tym dwa rowery, jako nagrody główne.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: 9-12 lat i 13-15 lat. Łącznie w konkursie uczestniczyło 50 dzieci z terenu gminy Ropa: 19 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropie, 14 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ropie oraz 16 uczniów reprezentujących Szkołę w Łosiu.

Konkurs polegał na rozwiązaniu 4-etapowego testu wiedzy sprawdzającego znajomość znaków drogowych, skrzyżowań oraz wiedzy z ustawy „Prawo o ruchu drogowym”, jak również zagadnień dotyczących nietrzeźwości na drodze.

Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, a rywalizacja w czasie zmagań widoczna wśród dzieci.

W grupie młodszej zwycięzcami okazali się: Gabriel Gesing (SP nr 2) , drugie miejsce zajął – Bartłomiej Hudzik (SP Nr 2), a trzecie – Tymoteusz Kawa (SP nr 1). W kategorii 13-15 lat pierwsze miejsce zdobyła: Joanna Koszyk, a drugie – Otylia Święs oraz Natalia Lisowicz reprezentujące SP nr 2 w Ropie.  Wyróżnienia otrzymali Tymoteusz Kawa, Bartłomiej Miśtak, Dominika Deć, Bartosz Matuszyk, Natalia Koperska, Lena Zalitacz, Daniel Grądalski, Krystian Kuziów. 

Warto zaznaczyć, że uczniowie tych szkół od wielu lat uczestniczą w podobnych konkursach z Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym z wieloma sukcesami i wygranymi w konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnokrajowym.

 

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (24)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

policja
policja 26.11.2019, 21:08
Do czego jest policja podpowiada art 1 Ustawy o Policji:
Do podstawowych zadań Policji należą:
1) ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra;
2) ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych oraz w środkach publicznego transportu i komunikacji publicznej, w ruchu drogowym i na wodach przeznaczonych do powszechnego korzystania;
3) inicjowanie i organizowanie działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziałanie w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi;
kod
kod 28.11.2019, 06:39
Proszę to wytłumaczyć co niektórym w Policji.
Ona
Ona 26.11.2019, 20:31
Policja jest chyba od pilnowania porządku?!
z Gorlic
z Gorlic 26.11.2019, 15:54
fajna inicjatywa -w Gorlicach też by się przydała!!

Pozostałe