Lipinki. Awaria w okolicy oczyszczalni ścieków?

  • 29.11.2019, 11:38
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Lipinki. Awaria w okolicy oczyszczalni ścieków?
Od godzin porannych odbieramy telefony od mieszkańców Lipinek o akcji prowadzonej przy oczyszczalni ścieków w tejże miejscowości.

Według informacji jakie udzielił nam wójt gminy Lipinki, Czesław Rakoczy, doszło do awarii pompy wyprowadzającej odpady biologiczne z oczyszczalni a sytuacja jest opanowana.

Na miejscu pojawiła się straż rybacka, która nie stwierdziła zagrożenia dotyczącego skażenia rzeki.

Do oczyszczalni przyjechali również policjanci. Ustalenia jakie poczynili na miejscu rzucają zupełnie inne światło na to co dzieje się przy tym obiekcie.

Jak informuje nas rzecznik prasowy gorlickiej policji, asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, o godz. 8.55 wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca, że prawdopodobnie wylewane są nieczystości do rzeki i lasu. Policjanci potwierdzili fakt, że są one wylewane do pobliskiego zagajnika. Na miejsce zdarzenia została wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza, która będzie wykonywać oględziny terenu. Do Lipinek zostali wezwani również inspektorzy z WIOŚ w Nowym Sączu.

Będziemy informować Państwa o sytuacji w Lipinkach.

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (5)


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lipinki
lipinki 05.12.2019, 15:48
I tak cała sprawa zostanie uciszona a mieszkancy lipinek beda narzekac miedzy soba bo tak łatwiej coz jezeli nie umiemy zatroszczyc sie o siebie o nasze dzieci to nikt za nas tego nie zrobi
r.g.
r.g. 05.12.2019, 13:24
Najlepiej wybudować od razu dwa plastikowe zbiorniki, ponieważ są dwie oczyszczalnie w Gminie Lipinki.
lipiniak
lipiniak 05.12.2019, 13:10
Jak to nie wiecie co sie dzieje w gminie lipinki .Wojt mowił ze plastikowy zbiornik beda budowac
r.g.
r.g. 05.12.2019, 07:52
Dlaczego milczy w tej sprawie redaktor z: eLipinki.pl?
Obiektywny
Obiektywny 06.12.2019, 00:06
Cenzura
Maćko
Maćko 05.12.2019, 12:07
Redaktor eLipinki milczy bo boi się pana C.R jaka i cała rada gminy i wszystkie instytucje zarządzane przez gminę nauczyciele itd . CBŚ i CBA pasuje żeby się przyjrzało temu co dzieje sie w gminie Lipinki
lipinki
lipinki 04.12.2019, 16:42
Drodzy mieszkancy gminy lipinki jeden człowiek Pan J.Ģ. nie jest w stanie czegokolwiek sam w pojedynke zmienic.
nalezy pamietac ze w jednosci siła.
A my mieszkancy lipinek chcemy zmian !!!
Staszek
Staszek 04.12.2019, 14:11
Cała prawda o rządzących w gminie Lipinki :
https://krakow.tvp.pl/45603268…
MAriusz
MAriusz 04.12.2019, 14:09
Sprawa podobno w prokuraturze, może wreszcie ktoś skończy władzę despotyczna ,,Lipińskiego PUTINA "
Miro
Miro 04.12.2019, 14:03
Panie Wójcie pora odejść ! Źle prowadzone inwestycje dla Gminy ! Zadłużenie gminy sięgające kilkunastu tysięcy. 22 lata rządów i czym Pan może pochwalić się w gminie? Trzeba zrobić protest o odwołanie Wójta do rady Gminy !
rafał
rafał 04.12.2019, 07:57
wójt musi odejść skoro nie potafi upilnować od lat tego procederu a zazwyczj wszystko jest za zgodą wójta ,kiedyś w lecie jadąc polami przez wójtową w strone lipinek jeżdził po polu beczkowóz i wylewał z pełnym impetem smierdzący syf jakiesz szambo czy coś ,straszne to same zarazki do gleby do wód gruntowych,właściciele szmb powinni być kontrolowani co do odbierania nieczystości
Leszek ST
Leszek ST 04.12.2019, 14:08
Zgadzam się w zupełności . Nie wspominając jak zadłużył gminę, a chodników nie widać, oświetlenia w roku 4 nowe lampy w krygu i tyle. Na koncie teraz przybywa. Przepraszam chodnik się robi w kierunku córki....
lipinki
lipinki 04.12.2019, 06:44
Mieszkancy gminy lipinki powini udac sie do pobliskich gmin moszczenica zagorzany by zobaczyc ulozone chodniki na terenie calej wsi pieknie oswietlone ulice rozbudowane osrodki kultury zobaczmy jak segregowane porzadnie sa smieci w libuszy a gmina lipinki truje libusze puszczajac scieki do libuszanki




lipinianka
lipinianka 04.12.2019, 05:47
Gmina lipinki smrod calkowite zaniedbanie spraw ekologi
Butek
Butek 03.12.2019, 22:09
W Sączu facet wywiozl kilkanaście worow śmieci i to też jest skażenie i nikt nie robi takiego halo jak w lipinkach o trochę "gowien"
zainteresowany
zainteresowany 02.12.2019, 14:22
Więcej o funkcjonowaniu "oczyszczalni" ścieków w Lipinkach dziś Kronika TVP, godz 18.30
Artur Taszakowski
Artur Taszakowski 01.12.2019, 10:08
Problem oczyszczalni nie pojawił się teraz, trwa już od lat. Mimo wielokrotnego zgłaszania zanieczyszczenia ściekami Libuszanki, pewna zmiana nastąpiła dopiero teraz - część ścieków zamiast do rzeki trafia do lasu!
Pisałem o tej sprawie już trzy lata temu: https://malerzeki.wordpress.co…
Rzeka, która niegdyś tętniła życiem, teraz jest pustynią biologiczną, a spacery w jej pobliżu nie należą do najprzyjemniejszych.
prawdziwyekolog
prawdziwyekolog 01.12.2019, 09:06
Libuszanka poniżej rury z oczyszczalni to śmierdzący ściek. Wypuszczają w czasie deszczu i w nocy
libuszanin
libuszanin 01.12.2019, 06:45
Ścieki z oczyszczalni na Lipie są regularnie zrzucane do Libuszanki. Gdy jest próba interwencji, tłumaczy się to awarią.
Miro
Miro 30.11.2019, 17:14
Wójt robi wszystko pod Siebie, mało radni Gminni się go boją , rządzenie od 1997r czy to troszkę nie za długo ? Zadłużenie gminy wzrosło ale efektów nie widać ...
Don Van
Don Van 01.12.2019, 07:44
Na każdym zebraniu gada o ekologii i swoich wyłącznych zasługach.
+
+ 30.11.2019, 11:37
Cytat jak znalazł do zadedykowania władzom Gminy Lipinki:

"dlaczego Polska mi zbrzydła? bo za dużo w niej święconej wody, A ZA MAŁO MYDŁA"
Michałek
Michałek 30.11.2019, 08:18
Wójt Lipinek Nicolas Sarkozy to podobno dobry Wójt bo przywrócił połączenia do Gruzji.
Lipinki
Lipinki 29.11.2019, 21:59
to wymaga natychmiastowej interwencji władz i lokalnej społeczności...

Pozostałe