Rośnie kolejna galeria w Gorlicach. Co na placu budowy?

  • 30.11.2019, 17:10
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Rośnie kolejna galeria w Gorlicach. Co na placu budowy?
Od pierwszych dni października na Zawodziu przy ul. Węgierskiej, trwa budowa obiektu, kolejnego o charakterze handlowym.

Jak podaje warszawski inwestor pod dachem gorlickiego Parku Handlowego na 3 800 m2 znajdzie się 6 sklepów. Przed obiektem został zaprojektowany parking na około 60 samochodów. Otwarcie planowane jest na 2020 rok, sądząc po postępie prac zapewne około września-października przyszłego roku.

W tym momencie stawiane są ściany zewnętrzne budynku. Razem z nimi trwają prace ziemne przy wylewaniu fundamentów wewnątrz obiektu.

Na budowie pracuje ciężki sprzęt oraz żuraw wieżowy.

źródło: własne / mallson.pl

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (2)


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

s
s 03.12.2019, 07:31
powinni zrobić galerie 1 a dobrą żeby było wszystko np kino market jubiler itp
XYZ
XYZ 03.12.2019, 07:24
A od przyszłego roku ZUS od osób prowadzących dział. gosp. 1600 zeta!
~~~~ja
~~~~ja 03.12.2019, 11:05
@ant gdybyś miał pojęcie to wiedziałbyś od czego zależy składka ZUS podpowiem PŁACE rosną... i składka "od zawsze" (czyli chyba jeszcze lat 90-tych) rosła z roku na rok proporcjonalnie do średnich zarobków i nie PiS to wymyślił. Poza tym nie 1600 a mniej niż 1500 zł (nie pamiętam dokładnie ile i nie chce mi się szukać ale obstawiam, że to ma być nawet mniej niż 1450 zł).
Wynalazki PiS to ulga na start czyli pierwsze 6 miechów tylko zdrowotne niecałe 400 zł i "mały ZUS" dla zarabiających mniej niż 63tys. rocznie, preferencyjny ZUS dla nowych przedsiębiorców itp. w zależności co się komu opłaca.
ant
ant 03.12.2019, 10:07
ludziska chcieliscie dobrej zmiany chcieliscie 500+ to nie narzekajcie że ceny rosną
zakładów pracy dajcie
zakładów pracy dajcie 02.12.2019, 09:08
i co z tego że budują ,galeria gorlicka miało być cudo i co pusto tam kilku klientów na dzień
Psl
Psl 01.12.2019, 21:56
Problemem będzie ruch w okolicy a nie sam market prosze państwa.
Radny
Radny 01.12.2019, 12:47
Szkoda wam ze galerie buduja lepiej jak stal pusty plac z wygladem komuny wtedy bylo pieknie zastanowcie sie ludzie co piszecie
Ha ha
Ha ha 01.12.2019, 12:07
Ale jaja! Na początku była mowa o dwa razy większej powierzchni i 150 miejscach parkingowych...
Kevin
Kevin 01.12.2019, 12:47
skąd masz te informacje, że miała być większa?
Wasili
Wasili 01.12.2019, 11:28
Moc decyzyjna władzy o tym co i po co wybudować skończyła się w 89 roku. Dzisiaj decyduje o tym rynek i prywatny inwestor który obliczył, że zainwestowanie w handel mu się opłaci. Na nic wasze biadolenie i narzekanie. Jak macie ochotę budować montownie samochodów to droga wolna. W strefie przemysłowej są jeszcze wolne działki.
kramer
kramer 01.12.2019, 11:22
"KOLEJNA GALERIA" 6 sklepów i parking na 60 pojazdów?!?!?1? ....
Gall
Gall 01.12.2019, 11:09
Panowie, jeśli jesteście tacy przedsiębiorczy to dam wam pole do popisu... Co na tym miejscu według was powinno być? Jakby co to mamy strefę gospodarczą ;) Słucham propozycji
inwes
inwes 02.12.2019, 09:10
hala produkcyjna czego kolwiek
Anonim
Anonim 01.12.2019, 17:59
Na przykład blok mieszkalny...
~~~~ja
~~~~ja 01.12.2019, 10:16
Prawie wszyscy narzekają "kolejna galeria" (nawet pseudo galeria) ale przecież każdy wie co ma robić z własnymi pieniędzmi, bo to raczej nie za nasze (podatników). Chcesz wybudować zakład pracy nie ma sprawy kup działkę i buduj... Tak, to właściciel decyduje i to on najwyżej "przejedzie się" na inwestycji ale to jego decyzja. Do tej pory jeszcze nie słyszałem aby któraś z "naszych" galerii była nierentowna.
Lokalny patriota
Lokalny patriota 01.12.2019, 08:35
Ej, przecież miało być więcej małych, przytulnych, osiedlowych sklepików, przecież po to ustawa zakazująca handlu w niedziele. I co? Kolejny bubel, który wywołał efekt odwrotny do zamierzonego??? Coraz więcej galerii i coraz mniej drobnych przedsiębiorców, już wkrótce przekonamy się o skutkach polityki tego rzadu.... Ostatnie dane mówią o kilku tysiącach zamykających się małych sklepikach w Polsce. Każda kolejna galeria, w Gorlicach galeryjka, to kolejni klienci odebrani małym zieleniakom i markecikom. Drobne sklepy na Zawodziu mogą już powoli pakować manatki. Smutne to co się robi z miastem...
ja
ja 01.12.2019, 10:46
Ale przecież ani Solidarność ani PiS się tym nie przejmuje. Od początku im to tłuczono do głowy a wyszło jak zwykle. A ja jednak sprawdziłbym kto i gdzie ma jakie udziały. Dla przykładu: Solidarność walczy z zatrudnianiem na umowy śmieciowe - a sama tak zatrudnia w swoich ośrodkach wczasowych.
polak
polak 01.12.2019, 10:05
Zakaz handlu w niedziele stworzono po to, żeby dorżnąć mały handel. Rodzinne biznesy upadają w Polsce właściwie jeden po drugim, bo mało kto idzie do małego sklepu w niedzielę (o ile jest otwarty boz tego co widzę od wsi po wielkie miasta większość sklepów małych jest nieczynna, ewentualnie otwarta przed dużymi świętami, długimi weekendami jak np. przed 1 czy 11 listopada) kupić kajzerki po 60gr skoro w dyskoncie jak L, B czy K są po mniej niż 40gr/szt., czy mleko za 4zł/litr skoro TO SAMO MLEKO tylko w innym kartonie (ten sam producent tylko pod marką własną w dyskoncie) sprzedaje sie po 1.69zł przy zakupie 12 sztuk... Kolejna sprawa jest taka, że prawdziwy polak-katolik nie stanie sam za ladą w niedzielę, bo idzie do kościoła. Jak to? Ma pracować w niedzielę? A mają taka opcje - mogą otwozyć sklep jeśli właściciel sam stanie za ladą. Problemw tym, że większość właścicieli ma problem z liczeniem, a co dopiero mówić o obsłudze kasy fiskalnej...
Panna paranoja
Panna paranoja 01.12.2019, 08:14
Szkoda, że jedynie inwestuje się tutaj w galerie i sklepy. Pytanie tylko kto będzie kupował skoro gdzieś musi zarobić chyba, że wszyscy znajdą pracę tylko w sklepach, jak dla mnie pomylenie z poplątaniem. Szkoda, że nikt nie bierze naszego terenu np. na budowę prefabrykatów czy elementów składowych samochodów itp. Stworzyłoby to ogromna ilość miejsc pracy zarówno dla kobiet jak i mężczyzn jak dawna Fabryka Maszyn. Szkoda, szkoda, szkoda.
martin
martin 02.12.2019, 09:13
na produkcji elementów składowych dostalibyscie w gorlicach możę 2000 na ręke a tak to w tej branzy pracuje sie w skodzie w czechach i vw na słowacji gdzie obecnie pracuje mając miszkanie i jedzenie za free i minimum na wypłate to 5500zł.
KK
KK 01.12.2019, 07:02
bUDOWAĆ NIC SIE NIE DZIEJE. jEST OK.BĘDĄ MIEJSCA PRACY,NIE NARZEKAĆ.
Wieś
Wieś 01.12.2019, 06:23
Kolejna "niedzielna świątynia" gdzie ludzie po "długiej" Mszy Świętej będą mogli na "krótko" (3-4 godziny) wpaść do "bazyliki handlowej" i dać "na tacę" od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.
Yogi
Yogi 01.12.2019, 08:38
Niedziela zamknięta dla handlu, chyba ze Kaczyńskiemu się zachce zakupów po mszy to przywróci.
Gorlice miasto hały
Gorlice miasto hały 30.11.2019, 22:15
To się zaczyna robić żałosne. Kolejna "galeria" z 6 sklepami, bo czemu nie? To miasto nie potrzebuje większej ilości sklepów, bo i tak kupować w nich będą ludzie raz na rok. Warszawski inwestor się przeliczy jak przewidywane przez niego zyski okażą się samymi stratami. Szkoda już słów na to co to miasto sobą reprezentuje. "Gorlice miasto wymierającego społeczeństwa i bezzwrotnych inwestycji", a hasło do młodych to "Spi**dalać stąd jak najdalej, bo nie znajdziecie tu opłacanych miejsc pracy"
Wibowit
Wibowit 30.11.2019, 21:10
Teraz to chyba powuinno być motto naszego miasta : Gorlice miasto lokali handlowych a nie światła...
Xhxhx
Xhxhx 30.11.2019, 20:47
Czemu w tym miescie potrafia tylko budowac sklepy i galerie!
~~~~ja
~~~~ja 01.12.2019, 10:10
Nie ma problemu kup działkę i wybuduj co chcesz a najlepiej zakład pracy.
Maciej.
Maciej. 01.12.2019, 09:07
Stare przysłowie mówi, " Lepsze deko handlu, niż kilo roboty". Tego nasze władze się trzymają.
Proboszcz
Proboszcz 30.11.2019, 18:20
Ale została jednak zarejestrowana jako organizacja Kościelna.
aaa
aaa 30.11.2019, 19:30
Tzn? Wyjaśnij !!
majka
majka 01.12.2019, 09:10
Przypuszczam że to "arcybiskup" z Zawodzia może mieć udział w tym interesie.

Pozostałe