Czy wiesz, że zbyt wolna jazda może być uznana za wykroczenie?

  • 03.12.2019, 11:34
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Czy wiesz, że zbyt wolna jazda może być uznana za wykroczenie? Foto: ilustracyjne/własne
Niektórzy kierowcy nie zdają sobie sprawy, że zbyt wolna jazda jest równie niebezpieczna, co jazda z nadmierną prędkością. Spowalnianie ruchu ujęte jest w przepisach i stanowi podstawę do ukarania. Zgodnie z przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierowcom. Oznacza to, że policjant może ukarać mandatem oraz nałożyć punkty karne za zbyt wolną, niebezpieczną dla innych kierowców, jazdę.

Pamiętaj, aby zawsze dostosowywać prędkość nie tylko do wskazanych ograniczeń, ale także ogólnych warunków panujących podczas jazdy.

O projekcie informacyjno-edukacyjnym „Czy wiesz, że?” przeczytać można TUTAJ

Mundurowi zachęcają do nadsyłania własnych pytań z obszaru działań policji do lidera projektu – młodszego inspektora Krzysztofa Łaszkiewicza, Pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka na adres: [email protected]

Źródło info: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Miejscowy
Miejscowy 08.12.2019, 19:38
Trochę to prawda bo jak ktoś utrudnia ruch jadąc 20 na godz np jak zwiedza miasto albo czegoś szuka to denerwuje tego z tylu, łatwo też o stluczke można komuś w zderzak wjechac
bobo
bobo 03.12.2019, 23:22
"Czy wiesz, że..." Tak wiem i przepis o którym mowa jest przepisem martwym.
Miki
Miki 03.12.2019, 15:05
No to kierowca z Libroopolu, który dzisiaj jechał z wapiennego do Gorlic ponad 55 minut powinien dostac mandat i wyleciec z pracy.
stefan
stefan 04.12.2019, 17:44
Jechał tak bo się bał,że powiązany drutami "autobus"rozleci się na kawałki...
Polak
Polak 03.12.2019, 13:06
A w jaki sposób zamierzają udowodnić, że celowo tamował ruch, a nie np. "dostosował prędkość do warunków panujących na drodze"? Bo np. jak w zimie, na nieodśnieżonej, oblodzonej drodze, ktoś będzie jechał 5km/h i na wzniesieniu ześlizgnie się z drogi i pojawi się policja kierujący zostanie ukarany mandatem za "niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze". A co za tym idzie te dwa przepisy wzajemnie się wykluczają! Nie można wystawić mandatu za "zbyt wolną jazdę" bo zbyt wolna jazda to dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. A skoro każdy interpretuje te warunki inaczej, to mandat się nie należy
Sławomir
Sławomir 03.12.2019, 12:11
Wie ktoś pod który paragraf to podlega?
~~~~ja
~~~~ja 03.12.2019, 13:04
Art.19 ust.2 pkt 1 ustawy Prawo o Prawo o ruchu drogowym:
"2.
Kierujący pojazdem jest obowiązany:
1)
jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym;"
miŚka
miŚka 03.12.2019, 11:55
To w pierwszej kolejności powinni ukarać policjantów ... którzy tamują ruch jadąc 20 km/h , gdzie można 50 ... i tworzą za sobą korek ... i zadowoleni z siebie, że irytują ludzi ....
stefan
stefan 04.12.2019, 17:46
Możesz wyprzedzić.
tralala
tralala 03.12.2019, 12:00
Szczególnie przy dobrej widoczności i pogodzie.

Pozostałe