Cyberzagrożenia tematem prelekcji dla młodzieży z gorlickiego „Cambridge”

  • 09.12.2019, 12:03
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Cyberzagrożenia tematem prelekcji dla młodzieży z gorlickiego „Cambridge”
O cyberprzestępczości, jej skutkach i coraz większym zasięgu, rozmawiał z uczniami Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Młodzi ludzie nie zawsze zdają sobie sprawę, że stosują bądź padają ofiarami przemocy, cyberprzemocy – mówił w czasie spotkania z młodymi rzecznik Szczepanek. Dodając, że ponad połowa młodych doświadcza w sieci różnych form przemocy.

Cyberprzemoc charakteryzuje duża anonimowość, siłę fizyczną zastępuje umiejętność wykorzystania możliwości, które daje Internet.

W czasie spotkania poruszane były zagadnienia związane między innymi ze stalkingiem, sextingiem i pornografią. Rzecznik mówił, jak rozpoznać groźbę karalną, czym różni się zniesławienie od znieważenia.

Nie zabrakło praktycznych informacji dotyczących tego, co zrobić, gdy zostaniemy oszukani w Internecie albo gdy ktoś wykorzysta nasz wizerunek.

Rzecznik mówił również o skutkach, jakie grożą za przestępstwa popełniane w sieci i o tym, że często sami generujemy zagrożenia poprzez swoją bezmyślność.

Policjanci prowadzą spotkania z młodzieżą na zaproszenie szkół, również ich tematyka jest ustalana indywidualnie.

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Make LOVE not HATE
Make LOVE not HATE 09.12.2019, 16:55
BRAWO! Widać policja czasem się przydaje. Super, tak trzymać!

Pozostałe