Małastów. Ewakuacja narciarzy, czyli strażackie ćwiczenia na wyciągu.

  • 10.12.2019, 10:35
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Małastów. Ewakuacja narciarzy, czyli strażackie ćwiczenia na wyciągu. Foto: mł. bryg. Dariusz Surmacz/KP PSP w Gorlicach
Od 3 do 5 grudnia 2019 roku strażacy z powiatu gorlickiego wraz z ratownikami Grupy Krynickiej GOPR ćwiczyli ewakuację osób uwięzionych na krzesełkach napowietrznej kolei jednolinowej na stacji narciarskiej Ski Park Magura w Małastowie.

Ćwiczenia poprzedziły zajęcia teoretyczne, podczas których omówiono zagadnienia związane z procedurą dysponowania i współdziałania w sytuacji unieruchomienia kolei linowej oraz działań ratowniczych związanych z ewakuacją ludzi z wyciągu krzesełkowego przy użyciu drabin i technik alpinistycznych.

Scenariusz ćwiczeń praktycznych przedstawiał się następująco: w stacji narciarskiej Ski Park Magura w Małastowie dochodzi do zatrzymania się wyciągu narciarskiego na skutek awarii. Pracownicy obsługi kolei nie mogą go uruchomić, wobec czego kierownik kolei podejmuje decyzje o ewakuacji narciarzy z wyciągu. O zaistniałym zdarzeniu informuje Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Gorlicach, a dyżurny dysponuje na miejsce zdarzenia strażaków z JRG i OSP oraz ratowników GOPR. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy i goprowcy zabezpieczyli teren akcji i przeprowadzili ewakuację osób i sprzętu narciarskiego – mówi młodszy brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z JRG Gorlice, KP PSP Gorlice i OSP z Dominikowic, Kobylanki, Uścia Gorlickiego oraz Klęczan.

Foto: mł. bryg. Dariusz Surmacz/KP PSP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (23)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hektor
hektor 10.12.2019, 19:22
A kto w tym roku przyjedzie na Magure??????????
pikóś!
pikóś! 10.12.2019, 18:57
a pijaczki z ujsciaaa sooom???

Pozostałe