Julia Sokołowska z gorlickiego Ekonomika zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Mistrzowie i patrioci”!

  • 16.12.2019, 10:06
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Julia Sokołowska z gorlickiego Ekonomika zajęła pierwsze miejsce w konkursie… Foto: Jakub Szymczuk/Kancelaria Prezydenta RP
We wtorek (10 grudnia). Julia Sokołowska, uczennica klasy I w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach, odebrała z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy i Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk nagrodę za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Mistrzowie i patrioci”.

Na konkurs wpłynęło niemal 1200 prac z kilkuset szkół z całej Polski. Prace poświęcone były wybitnym postaciom polskiego sportu, które odznaczyły się szczególnymi zasługami dla kraju w czasie II wojny światowej, m. in. Halinie Konopackiej, Marii Kwaśniewskiej, Bronisławowi Czechowi, Januszowi Kusocińskiemu, Stanisławowi Marusarzowi.

Praca Julii Sokołowskiej, napisana pod kierunkiem Moniki Przybyło, dotyczyła sukcesów sportowych i działalności patriotycznej Heleny Marusarzówny. 25 najwyżej ocenionych prac konkursowych wydano w publikacji „Mistrzowie i patrioci”.

Na galę finałową podsumowującą kampanię edukacyjną i konkurs dla młodzieży zaproszono 65 laureatów. Uroczystość z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy, Minister Sportu Danuty Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, Posła do Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego i Prezesa Instytutu Łukasiewicza Macieja Zdziarskiego odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Gratulujemy Julii Sokołowskiej, Rodzicom Laureatki oraz opiekunowi naukowemu.

Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

aa
aa 16.12.2019, 20:46
Gratulacje
Wojtek
Wojtek 16.12.2019, 17:28
Gratulacje
Anna
Anna 16.12.2019, 17:12
Gratulacje

Pozostałe