Wycieczki i imprezy integracyjne w Klubie Seniora w Gorlicach

  • 30.12.2019, 14:41
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Wycieczki i imprezy integracyjne w Klubie Seniora w Gorlicach
Fundacja „Wyjdź z Domu” realizuje do końca 2019 r. projekt pn. „Wspólnie tworzymy Klub Seniora” dofinansowany ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 r (ASOS edycja 2019 r.)

Projekt ten skierowany jest do mieszkańców Gorlic w wieku 60+ korzystających z usług gorlickiego Klubu Seniora.

 

W ostatnim czasie członkowie Klubu Seniora przy ul. 3 Maja 20 w Gorlicach uczestniczyli w zorganizowanych przez Fundację Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu” w Moszczenicy kilku imprezach towarzyskich kultywując jednocześnie tradycje. Rozpoczęło się od imprezy andrzejkowej, w której uczestniczyło około 100 osób. Odczytywano przyszłość z figur woskowych, kart i fantów. Przy dźwięku muzyki nie brakowało wspólnych śpiewów i tańców.

W dniu 10. grudnia br. seniorzy uczestniczyli w wycieczce do Krakowa gdzie mieli okazję do podziwiania wystaw prac artystycznych w Muzeum Sztuki Polskiej XIX w. a mieszczącej się w Sukiennicach. Z uwagi na okres bożonarodzeniowy seniorzy podziwiali także ekspozycję szopek krakowskich w Muzeum Historycznym miasta Krakowa.

13. grudnia w piątek, nie zważając na przesądy seniorzy udali się do Stadniny Koni Huculskich w Regietowie, gdzie uczestniczyli w przejeździe bryczkami, a także trakcie warsztatów mogli zgłębiać wiedzę na temat hodowli koni huculskich i historii Stadniny.

W trakcie spotkania podsumowującego rok, zorganizowanego w Restauracji „Leśny Dworek” w dniu 28 grudnia br. przy akompaniamencie gorlickiego DJ-a. seniorzy zaprezentowali poznane w trakcie warsztatów układy taneczne i bawili się przy muzyce z różnych epok życząc sobie wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2020 roku.

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (16)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe