Warsztaty zrealizowane w Klubie Seniora w Gorlicach

  • 30.12.2019, 14:46
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Warsztaty zrealizowane w Klubie Seniora w Gorlicach
W gorlickim Klubie Seniora ul. 3 Maja 20 członkowie mogą uczestniczyć w wielu zajęciach i warsztatach.

Tylko w grudniu uczestniczyli między innymi w warsztatach artystyczno - kreatywnych, w trakcie których powstały prace poświęcone faunie i florze naszego regionu, które będą prezentowane w Pawilonie Historii Miasta w trakcie Wernisażu. W warsztatach z rękodzieła artystycznego, w trakcie których powstały ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne z naturalnych surowców. Seniorzy uczestniczyli także w innych warsztatach artystyczno kreatywnych związanych z uroczystościami religijnymi i różnymi tradycjami świątecznymi.

Członkowie klubu spacerowicza w miesiącu grudniu maszerowali z kijkami „Nordic walking” i podziwiali uroki naszego miasta. Wspólne wyjścia cementują więzi między seniorami – członkami Klubu, a także wpływają korzystnie na ich stan zdrowia. Szczególnie istotny jest fakt, że sport ten dzięki zaangażowaniu aż 90. procent mięśni ćwiczących, nie przeciąża stawów seniorów, a wzmacnia wytrzymałość i wpływa korzystnie na dotlenienie organizmu. W bloku ćwiczeń znajdowały się także cotygodniowe zajęcia usprawniające przeprowadzane w gorlickiej siłowni pn. „Akademia Sportu”. Seniorzy w trzech grupach, pod okiem instruktora poznawali tajniki tańca towarzyskiego, a tym samym zacieśniali wzajemne relacje i pewność siebie. Taniec jest sprawdzonym sposobem, dla zachowania doskonałej figury.

 

W grudniu członkowie Klubu Seniora brali również udział w warsztatach komputerowo-multimedialnych. W trakcie tych warsztatów dowiadują się, jak korzystać ze smartfonów, tabletów i komputerów. Podczas prowadzonych warsztatów osoby po 60. roku życia od podstaw poznawały działanie systemu Windows i Internetu. Założenie poczty, napisanie i wysłanie wirtualnego listu jak i dokonanie bezpiecznych zakupów przez Internet nie stanowi dla nich już trudności.

 

Działania w Klubie Seniora prowadzone są przez Fundację „Wyjdź z Domu” w ramach projektu pn. „Wspólnie tworzymy Klub Seniora” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 r (ASOS edycja 2019 r.). A także środków Miasta Gorlice oraz programu rządowego Senior+.

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (15)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe