Sprawdź, jakie książki polecają na styczeń gorliccy bibliotekarze

  • 07.01.2020, 10:40
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Sprawdź, jakie książki polecają na styczeń gorliccy bibliotekarze
Na liście znalazły się pozycje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży!

Joanna Kalisz-Dziki poleca Domy bezdomne – reportaż autorstwa Doroty Brauntsch, będący próbą zachowania pamięci o historycznej architekturze Górnego Śląska.

Barbara Zawiślak rekomenduje wstrząsającą opowieść o pobycie w zakładzie karnym pt. Siedziałem w więzieniu. Prawdziwa historia, skreśloną przez autora posługującego się pseudonimem Grek.

Beata Mituś poleca młodym czytelnikom trzymająca w napięciu powieść rycerską List do króla, autorstwa Tonke Dragt.

Małgorzata Kliś, wszystkim superciekawym uczniom, proponuje 321 superciekawych faktów, które trzeba poznać, zanim się skończy 13 lat, autorstwa Mathildy Master.

Agnieszka Hebda, nie tylko bibliotekarzom i literaturoznawcom, przedstawia publikację ojca Michaela Collinsa, Alexandry Black, Thomasa Cussansa, Johna Farndona i Philipa Parkera, zatytułowaną Książki, które zmieniły świat.

Grażyna Zastępa poleca zanurzenie się w niepokojący klimat norweskiej wysepki zamieszkałej przez jedną rodzinę, której losy opisuje Roy Jacobsen w książce Niewidzialni.

Bożena Dykla zachęca do poznania opowieści o zwykłych ludziach, którzy po wojnie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości, opisanej w książce Joanny Jax Milczenie aniołów.  

Marta Karp, tym, którzy swoich pupili uważają za członków rodziny, poleca książkę Weterynarz z przypadku. Czego nie wiecie o swoich zwierzakach, napisaną przez Philippa Schotta.

Urszula Karasińska proponuje klasyczny podręcznik szlachetnej sztuki obróbki kamienia pt. Kamieniarstwo. Współczesne spojrzenie na tradycję, autorstwa prof. R. Jundrovskýego.

Bartłomiej Kiełtyka zachęca do wypożyczania cyberpunkowej dystopii Czarne oceany, autorstwa Jacka Dukaja.

Wypożyczalnia dla Dorosłych zachęca czytelników do korzystania z literatury popularnonaukowej. W styczniu proponuje książki z działu Medycyna.

Źródło info: MBP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe