Kawałek nieba dla Diany. Przychylisz?

  • 08.01.2020, 14:51
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Kawałek nieba dla Diany. Przychylisz?
Dianka to 6-letnia, z pozoru zdrowa dziewczynka. Choruje od urodzenia na padaczkę lekooporną w przebiegu dysplazji korowej mózgu, a ponadto od niedawna ma stwierdzony autyzm, nadpobudliwość psychoruchową, nadwrażliwość słuchową i dotykową.

Wymaga ona całodobowej opieki osoby drugiej. Napady związane z padaczką pojawiają się w ilości nawet do kilkudziesięciu w ciągu doby. Wyładowania występują w dwóch półkulach mózgu, co degraduje cały rozwój Dianki. W efekcie doszło ponownie u niej do zaburzeń rozwoju, w tym pamięci, wystąpił regres mowy. Dianka była leczona już wieloma lekami, gdyż wymagane są ciągle modyfikacje ze względu na lekooporność padaczki.

W dalszym ciągu napady nie są opanowane farmakologicznie, a chirurgiczne leczenie nie jest możliwe ze względu na rozległą dysplazję korową mózgu. Dianka obecnie zażywa 3 rodzaje lekarstw, w tym jeden lek nowej generacji, który jest kosztowny, ponieważ nie jest refundowany przez NFZ. Ostatnio znacznie pogłębił się autyzm. Dianka na wszystko reaguje płaczem i agresją, nie zawsze potrafi bawić się z innymi dziećmi, bywa bardzo rozdrażniona, a zarazem i senna, ma silne wahania nastroju. Nie potrafi odszukać siebie w swoim ciele.

Do niedawna udawało się „budować” to, co niszczyła choroba, lecz padaczka nie odpuszcza i wciąż burzy w ogromnym stopniu rozwój Dianki. By móc choć w części zatrzymać efekty niszczycielskiej choroby niezbędne są drogie lekarstwa, intensywne rehabilitacje, terapie z neurologopedą, psychologiem oraz specjalistyczne terapie stymulujące mózg, które należy rozpocząć w jak najkrótszym czasie! Koszty związane z pełnym leczeniem i odległym dojazdem do specjalistów przewyższają finansowe możliwości rodziny.

Każdy napad jest ogromnym zagrożeniem dla zdrowia i życia Dianki. Nie pozwólmy, aby choroba Dianki zapanowała nad nią i ją wyniszczała!

 

Pomóc Dianie można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2484 pomoc dla Diany Stasiowskiej”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Diana:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: “2484 Help for Diana Stasiowska”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Diany:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2484 pomoc dla Diany Stasiowskiej”

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe