Gorlice. Dostał wezwanie do zapłaty pożyczki, której nie wziął.

  • 13.01.2020, 11:15
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Gorlice. Dostał wezwanie do zapłaty pożyczki, której nie wziął. Foto: ilustracyjne/własne
Kilka dni temu do gorlickich policjantów zgłosił się mężczyzna, który został oszukany przez nieznanego sprawcę w ten sposób, że ten wziął na jego dane – pożyczkę.

Oszust wykorzystując dane pokrzywdzonego zawarł umowę pożyczki na 4500 zł, ale w tej chwili, wraz z odsetkami kwota do oddania wynosi ponad 7 tysięcy złotych.

Gorliccy policjanci zajmują się już tą sprawą, ale najlepiej pamiętać o kilku zasadach, które ustrzegą nas przed takimi sytuacjami.

Przede wszystkim, kiedy zgubimy dowód osobisty albo ktoś nam go ukradnie, zgłośmy ten fakt na policję i do banku, w którym posiadamy rachunek. Nigdy nie podawajmy na głos swoich danych w miejscach publicznych i dwa razy zastanówmy się, zanim wpiszemy swoje dane z dowodu osobistego w formularzach na stronach o wątpliwej reputacji. Warto również zainteresować się opcją powiadomienia w formie SMS-a i e-maila, jeżeli do Biura Informacji Kredytowej wpłynie wniosek o informację na temat naszej historii kredytowej w związku ze złożonym wnioskiem o kredyt lub pożyczkę.

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Polak
Polak 14.01.2020, 09:32
Tak nas chroni państwo pisu w zmowie z bankowcami. #wydymalinas
Damian
Damian 14.01.2020, 08:21
Obecnie można brać pożyczkę w sklepach internetowych. Jeśli bank je zweryfikuje online i są w porządku to pożyczki udzieli. Nawet nie trzeba pokazywać swojej twarzy nikomu.
Polak
Polak 13.01.2020, 19:17
Czegoś tu nie rozumiem . Jeżeli ktoś wziął na moje dane pożyczkę i pracownik banku widzi że to nie moja gęba to znaczy że pracownik jest w zmowie z oszustem . Koniec i kropka innego wytłumaczenia nie ma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
D
D 14.01.2020, 09:59
W internecie nie potrzeba widzieć twojej twarzy, wystarczy skan dowodu i zdolność kredytową.

Pozostałe